Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Jiber ve Yeşil Ambalaj’dan örnek davranış; Ürün tedariğinde güçbirliği yaptılar

VEYSİ POLAT Diyarbakır’da üretim yapan iki köklü firma, ürün tedariğinde güçbirliği yaparak, kent ekonomisinin kazanması için iş camiasında işbirliği çağrısı yaptılar. İç giyim firması Jiber ve oluklu mukavva üretimi yapan Yeşil Ambalaj, ürün tedariğinde kentte örnek olabilecek bir davranışa imza attı. ENGİN YEŞİL: HER SEKTÖRE ÖRNEK OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM Yeşil Ambalaj A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı […]

Jiber ve Yeşil Ambalaj’dan örnek davranış; Ürün tedariğinde güçbirliği yaptılar
  • 6 Şubat 2021 13:16

VEYSİ POLAT

Diyarbakır’da üretim yapan iki köklü firma, ürün tedariğinde güçbirliği yaparak, kent ekonomisinin kazanması için iş camiasında işbirliği çağrısı yaptılar. İç giyim firması Jiber ve oluklu mukavva üretimi yapan Yeşil Ambalaj, ürün tedariğinde kentte örnek olabilecek bir davranışa imza attı.

İş adamı Engin Yeşil.

ENGİN YEŞİL: HER SEKTÖRE ÖRNEK OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Yeşil Ambalaj A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanlığı’nı yapan iş adamı Engin Yeşil, Abori’ye yaptığı açıklamada, “Bölgemizdeki sanayiciler bütün zorluklara rağmen yatırımlarına  devam ediyorlar.  Özellikle rekabetin yoğun yaşandığı bu dönemlerde yerel firmaların birbirlerine vereceği destek büyük önem arz etmektedir. Bu vesileyle ben de yetkilisi olduğum firmalarda yöneticilerimize sürekli Diyarbakır firmalarına makul ölçüde pozitif ayrımcılık yapmalarını tavsiye ediyorum. Son olarak Jiber’le yaptığımız işbirliğinin her sektöre örnek olmasını ve bölge firmalarının sürekli iletişim halinde olmasını temenni ediyorum. Bu güzel dayanışmadan ötürü Jiber’e ve Sayın İhsan Oğurlu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

İş adamı İhsan Oğurlu.

İHSAN OĞURLU: BU İŞBİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRMEMİZ GEREKİYOR

Jiber Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Güneydoğu Tekstil ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) eski Başkanı olan İhsan Oğurlu ise, “Öncelikle kent ekonomisini güçlendirmek için öncelikle yapmamız gereken şey buradaki üreticilerimizi desteklemeliyiz ve onlardan ihtiyaç olan ürünleri tedarik etmemiz gerekiyor. Biz Diyarbakır’daki işverenler olarak ihtiyacımız olan ürünleri Antep, Urfa, İzmir, İstanbul, Ankara gibi kentlerden alabiliyorsak neden aynı ürünü kendi kentimizdeki üretici firmalardan almayalım? Tabi bunun içinde ürünlerimizi belli bir kalite standardına getirmemiz gerekiyor. İki yerel gücün güçbirliğini yaygınlaştırmamız gerekiyor. STK’ların da bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor” diye konuştu.