Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Devlet Bahçeli: Abdullah Öcalan avukatlarıyla görüşmeli

Haber Abori MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin iptalinin ardından yaşanan tartışmalara ve gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kez daha dokunulmazlık çağrısı yapan Bahçeli, ”Bu kadar aşırı, karıştırıcı konuşmayı yapan bir kişi dokunulmazlık zırhına bürünmemelidir. ‘Dokunulmazlığın kaldırılmasından yanayım’ şeklinde […]

Devlet Bahçeli: Abdullah Öcalan avukatlarıyla görüşmeli
  • 11 Mayıs 2019 13:27
  • 7 Eylül 2019 18:33

Haber Abori

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin iptalinin ardından yaşanan tartışmalara ve gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kez daha dokunulmazlık çağrısı yapan Bahçeli, ”Bu kadar aşırı, karıştırıcı konuşmayı yapan bir kişi dokunulmazlık zırhına bürünmemelidir. ‘Dokunulmazlığın kaldırılmasından yanayım’ şeklinde bir teklif gelirse ilk müspet oyu vereceğimi söyledim. Böyle olmadığı takdirde savcılar soruşturma başlatırsa dokunulmazlığın kaldırılması noktasında bir fezleke talebinde bulunabilirler. O zaman bizim kanaatimizde bir değişiklik olmaz. CHP’nin bazı sözcüleri ‘hodri meydan’ diyor. Neyin hodri meydanını yapacağız? Getireceksen bu dokunulmazlığı sen getirecektin” dedi.

Bahçeli’nin hedefinde “Seçim ortamına dönmek kaygı verici” diyen TÜSİAD, Ekrem İmamoğlu’na destek mesajı veren sanatçılar ve Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak da vardı. Behçeli, ”Siyasi krizi tahrik edici konuşmayı TÜSİAD alışkanlık haline getirmiştir. Şimdi bir başkan çıkmış bir cümle sarf ediyor. Böyle şey olmaz. Yazık bu memlekete. TÜSİAD’ı halk da kabul etmiyor alternatifleri de doğmuştur. Herkes Cem Yılmaz Bey’i sever ve çok güler ama sana yönelmiş sevgiyi siyaseten istismar edip hepimizin alerjisini toplamaya vesile olma. Galatasaray yönetimi o şahsı aforoz etsin, çok sayıda taraftarı bulunan kulübü bir kişi bu şekilde istismar edemesin” dedi.

Bahçeli, Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesi için de şu açıklamayı yaptı: “Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün.”