Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Amedspor’dan kulübe haciz getiren Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne sert tepki

Haber Abori Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Amedspor’un Diyarbakır Stadı’nda oynadığı maçların kira bedelini ödemediği gerekçesiyle kulüp gelirlerine icra yoluyla el koydu. Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, karara tepki göstererek, “Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bu davranışıyla Fenerbahçe’den sonra bünyesinde en çok lisanslı sporcu bulunduran ve yaptığı çalışmalar ile kentimizde yaşayan binlerce genci spora […]

Amedspor’dan kulübe haciz getiren Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne sert tepki
  • 11 Mayıs 2019 13:17
  • 7 Eylül 2019 18:32

Haber Abori

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Amedspor’un Diyarbakır Stadı’nda oynadığı maçların kira bedelini ödemediği gerekçesiyle kulüp gelirlerine icra yoluyla el koydu. Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, karara tepki göstererek, “Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bu davranışıyla Fenerbahçe’den sonra bünyesinde en çok lisanslı sporcu bulunduran ve yaptığı çalışmalar ile kentimizde yaşayan binlerce genci spora yönlendirmeyi başaran Amedspor’a yardımcı olup yükünü hafifletmek yerine gönderdiği icra ile kulübümüze çok zor durumda bırakmıştır” açıklamasını yaptı.

Amedspor’dan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Başka bir kentte gençlik ve spor il müdürlüklerinin kentlerindeki kulüplere böylesi ağır bir yaptırım uygulandığına dair benzeri bir durum görülmemektedir. 2 milyon nüfuslu Diyarbakır ilimizi en üst ligde temsil eden kulübümüze icra göndermek işimizi kolaylaştırmadığı gibi oldukça zorlaştırmaktadır. Devletin vatandaştan aldığı vergilerle yapılan bu stadın var olma amacının kent insanını spora teşvik etmek ve kent sporunu geliştirmek olduğunu bilinmesini istiyoruz. Kentlerin spor organizasyonundan sorumlu olan kurumların çalışma şeklinde ve özünde bu vardır. Pratiğinin de böyle olması gerekmektedir. Kulübümüzün birçok spor kulübü gibi maalesef ödeme yapmakta zorlandığı bir gerçektir. Ancak bilinsin ki Amedspor olarak geçmişte olduğu gibi er ya da geç ödemenin yapılacağını belirtiyoruz.”