Yenişehir Belediyesi’nden ev kadınlarına eğitim kursu « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Yenişehir Belediyesi’nden ev kadınlarına eğitim kursu

Bu haber 11 Haziran 2021 - 14:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir Belediyesi, kadınların aile ekonomisine katkı sağlamaları ve meslek edinmeleri için Aile Destek Merkezlerinde (ADEM) bir birinden farklı kurslar düzenlemeye devam ediyor.
Yenişehir ilçesine bağlı Hz. Rukiye Aile Destek Merkezi’nde düzenlenen kurslarda, kurslara gelemeyen yaşlılar ve Çocuk Esirgeme Kurumunda bulunan kimsesiz çocukların hayalleri de gerçekleştiriliyor.
Her fırsatta kadın ve gençlerin eğitim ve istihdamına destek veren Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, “Aile ekonomisine katkı sağlamak, meslek edinmek ve sosyalleşmek isteyen kadınlarımız için Aile Destek Merkezlerinde bir birinden farklı kurslar düzenliyoruz” dedi.
Öte yandan Yenişehir Belediyesi tarafından ADEM Kurslarına gelen çocuk sahibi kursiyerlerin çocukları da anneleri eğitim aldıkları süre boyunca ADEM Oyun Odalarında psiko-sosyal motor gelişimi ve zihinsel gelişimi desteklemek için hikâye okuma, parmak oyunları oynama, şarkı söyleme gibi etkinliklerin yanında ana sınıfı müfredatına uygun eğitimler veriliyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.