VİDEO | Türkiye’nin en başarılı Milli Eğitim Müdürü Ödülü Diyarbakır’a « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

VİDEO | Türkiye’nin en başarılı Milli Eğitim Müdürü Ödülü Diyarbakır’a

Bu haber 23 Kasım 2019 - 1:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Artı Eğitim Dergisi ve egitimtercihi.com tarafından verilen “6. Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu. İstanbul’da düzenlenen törenle Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer, “Yılın Milli Eğitim Müdürü” kategorisinde en çok oyu alarak ödüle layık görüldü.

17 kategoride eğitim dünyasından isim ve kurumların ödüllendirildiği törene Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, müdürler, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.  Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer, törende yaptığı konuşmada, “Bu ödülü elde etmek şahsıma adıma değil de Diyarbakır adına anlamlı ve değerli. Ben de eğitim camiasının bir ferdiyim. Bu bizi motive eden bir ödül. Diyarbakır eğitim camiası büyük bir ailedir. Biz bu ödüle birlikte dört elle ve büyük bir motivasyonla işimize sarılacağız. Öğrencilerimizle birlikte sahada büyük bir etkileşim ve enerji içerisinde işimizin başındayız. Diyarbakır dezavantajlı bir bölge ama bugün ki şartlar da oldukça müsait bir havaya ve atmosfere sahip olduğu için eğitimle pek çok sorunumuzu aşabileceğimizi düşünüyorum. Görevi devraldığımdan beri 7 ay geçti. İdarecilerimizle ve öğretmenlerimizle sayısız toplantılar yaptık. Bütün ilçelerimizi gezerek eğitim ve öğretim ortamlarının fiziksel, psikolojik ve diğer akademik sorunlarını yerinde gözlemledim. Ayrıca tespit ederek eylem planları hazırladık. Bu eylem planları çerçevesinde yol haritası belirledik” dedi.

ÖDÜLÜ, ÖĞRETMENLERE ARMAĞAN ETTİ

Öğrencilerin akademik başarılarının performanslarının gelişmesi için büyük bir çaba içerisinde olduğunu ifade eden Taşçıer, şöyle devam etti: “Öğrencilerimizin akademik başarılarının performanslarının gelişmesi için büyük bir çaba içerisindeyiz. Bunun dışında diğer sınıf düzeyindeki akademik başarılarımızın ve niteliğimizin, kalitesinin yukarılara taşınması için çok büyük bir mücadele veriyoruz. Ülkemizin Diyarbakırlı çocuklarımıza eğitim de sizlere çok ihtiyacı var. Birçok sorunumuz var ve bu sorunların çözümünün anahtarının eğitimden geçtiğine inanıyoruz. Bu yüzden bütün yatırımımızı ve bütün enerjimizi eğitime öncelikli olarak vermek zorundayız. 500 bin öğrencimiz var. Bu öğrencilerimize emekle mücadeleden, 25 bine yakın öğretmeniz var. Bu ödülü Öğretmenler Günü vesilesiyle tüm öğretmen ailemize armağan ediyorum.”

FEYSEL TAŞÇIER KİMDİR?

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Doçent Doktor Feysel Taşçıer, 1973 yılında Bismil’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamlayan Taşçıer, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nü kazandı. 1997 yılında mezun olup 1998 yılında Dicle Üniversitesi Felsefe Bölümü’nün kuruluşunda bulunarak, aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak meslek hayatına başladı. 2001-2008 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olup “Siyasal Alanın Belirlenmesinde Şiddetin Rolü Üzerine Üç Görüş: Hannah Arendt, Michel Foucault ve Giorgio Agamben” üzerine doktora tezini verdi. 2011 ve 2017 yılları arasında Tarım Bakanlığı’nda sırasıyla Daire Başkanlığı ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Feysel Taşçıer, evli ve üç kız çocuğu babası.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.