VİDEO | Diyarbakır’da büyük tarihi eser kaçakçılığı operasyonu « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

VİDEO | Diyarbakır’da büyük tarihi eser kaçakçılığı operasyonu

Bu haber 06 Haziran 2020 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde yapılan bir operasyonda, parşömen üzerine baskılı Hz. Meryem ve Hz. İsa figürlerinin olduğu tablo ele geçirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, çalışmalar neticesinde Ergani’de ikamet eden üç şüpheli şahsın ellerinde bulundurdukları tarihi eserleri satmak için alıcı aradıkları yönünde bilgi elde edildiği, alınan bilgiye istinaden, Ergani’de belirlenen yerde icra edilen operasyonda bu kişilerin tarihi eserleri satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalndığı belirtildi. Açıklamada, “Şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan adli aramada; (1) adet 11X10 cm ebatlarında, 36 yaprak ve 18 sayfadan oluşan, deri üzerine İbrani alfabesi ile yazılmış el yazmalı kitap, (1) adet parşömen üzerine baskılı Hz. Meryem ve Hz. İsa figürlerinin olduğu tablo, (1) adet heykel, (1) adet Baretta marka 7,65 mm çapında ruhsatsız tabanca, (3) adet tabancaya ait şarjör ve 16 adet 7,65 mm çapında fişek ele geçirilmiştir.


Olayla ilgili olarak, ele geçirilen tarihi eserler muhafaza altına alınarak Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine teslim edilmiş, olayla ilgili (6) şüpheli hakkında soruşturma başlatılmıştır.
Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.