Türkiye’ye girişlerde ‘PCR testi’ zorunluluğu « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Türkiye’ye girişlerde ‘PCR testi’ zorunluluğu

Bu haber 25 Aralık 2020 - 21:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye’ye havayolu ve karayolu ile giriş yapacak kişilerin son 72 saatte alınmış negatif PCR testi göstermesi zorunlu hale geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Aralık’tan itibaren yurt dışından havayoluyla, 30 Aralık’tan itibaren karayoluyla gelen her yolcunun negatif PCR test sonucu ibraz edeceğini açıkladı.

Negatif test sonucunu ibraz etmeyenlerin Türkiye’ye gelirken uçağa bindirilmeyeceğini belirten Koca, “Ülkemize girişte hudut kapısında testini ibraz etmeyenler, ikamet edecekleri adreslerde karantina altına alınacaktır. Son 10 günde İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’da bulunan ve Türkiye’ye gelen kişiler ise hem son 72 saatte yapılmış negatif test sonuçlarını ibraz edecek hem de ikamet edecekleri yerde karantinaya alınacak” diye konuştu.

Konu ile ilgili Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda 28 Aralık’tan itibaren Türkiye’ye hava yolu ile gelecek olan yolcuların uçak biniş öncesi son 72 saatte alınmış negatif PCR testi sonuç belgesi isteneceğini duyurdu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.