Türkiye’nin ilk “İçmimarlık Forum ve Fuarı” Diyarbakır’da « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Türkiye’nin ilk “İçmimarlık Forum ve Fuarı” Diyarbakır’da

Bu haber 17 Nisan 2021 - 19:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin ilk “İçmimarlık Forum ve Fuarı”, 11-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlenecek.
DTSO Başkanı Mehmet Kaya, pandemi nedeniyle fuarcılığın durduğu, ekonomik yaşamın duraksamaya girdiği bir süreçte çalışmalarını sürdürmeye devam ettiklerini söyledi. 10 bin yıllık bir geçmişi ve kültürüyle bilinen Mezopotamya coğrafyasının 33 medeniyete ev sahipliği yapmış kadim kenti Diyarbakır’da ilkleri hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade eden Kaya, “11-12 Eylül 2021 tarihlerinde yapacağımız İçmimarlık Forum ve Fuarı bu anlamda bir ilk. On binlerce yılda şekillenen kültürel mirasın bizlere sağladığı fırsatlarla yeni yaşam alanlarımızı çok daha iyi planlamamız mümkün. Bu fırsatı İçmimari alanlarımızı tasarlarken de kullanabiliriz. Dolayısıyla İçmimarlık sektöründe çalışan bütün herkesi fuarımızda görmek isteriz. Yerel ve uluslararası alanda çalışmalar yapan birçok firmanın yer almasını beklediğimiz fuarımızla bölgesel ve ulusal kalkınmamıza da destek vermeyi hedeflemekteyiz” dedi.
TOBB Türkiye Fuarcılık Sektör Meclisi Başkanı ve ALZ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alagöz, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Türkiye İçmimarlık Forumu ve Fuarı”nı Diyarbakır’a kazandırdıklarını belirterek, “Medeniyetlerin beşiği, ülkemizin kadim şehri, bölge ekonomisinin çekim merkezi Diyarbakır’a ilklere ev sahipliği yapmak yakışır. Forum ve Fuarımız kapsamında ülkemizin dört bir tarafından 750’nin üzerinde İç Mimarı konuk edeceğiz. Konuk İçmimarlarla iş bağlantısı kurmak isteyen, ülkemizin ve bölgemizin inşaat müteahhidi, inşaat malzemesi, mobilya, aydınlatma dekorasyon ürünleri üreticisi firmaları fuarımızda katılımcı olarak yer verme hedefindeyiz. Fuarlarımızın bölge ve ülke ekonomimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
TMMOB İçmimarlar Odası Genel Başkanı Emrah Kaymak ise şunları söyledi: “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun incisi olan ve çok büyük bir potansiyele sahip Diyarbakır’ın bölgedeki önemini biliyoruz. Diyarbakır’ın kent tarihi ile Odamızın meslekteki tarihi bütünleştiği için Diyarbakır’da İçmimarlık Forum ve Fuarı’nı düzenlemeye karar verdik. Tasarımcı ve İçmimarları beseleyebilecek çok büyük bir kültürel zenginliğe sahip bir coğrafyadayız. Bu organizasyonun burada gerçekleştirilmesi tasarımcıların geleneksel, geçmişten gelen birikimi almasına katkı sağlayacağına inanıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.