Tekstil ve Hazır Giyim sektörü temsilcileri umut verdi « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Tekstil ve Hazır Giyim sektörü temsilcileri umut verdi

Bu haber 11 Mart 2021 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekstil ve Hazır Giyim sektörlerinde beklentilerin ele alındığı ikinci Tekstil Zirvesi TEXSUM 2021, dijital platformda düzenlendi.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin’in moderatörlüğünde “Pandemi Sonrası Tekstil Nerede?” konulu panel, TİM Başkan Vekili ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Gündemir, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz ve Tekstil Mühendisleri Odası Başkanı Aykut Üstün’ün katılımı ile gerçekleşti.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, büyük umutlarla girilen 2020’nin pandemi krizi nedeniyle beklenmedik bir yıla dönüştüğüne işaret ederek “Pandemiye rağmen 2020’ye birçok etkinlik, proje, fuar ve heyet sığdırdık. Dünya genelinde devam etmekte olan siyasi dalgalanmalar ve sağlıkta yaşanan sorunlara rağmen bu süreçte ülkemiz ve sektörlerimiz başarılı bir sınav veriyor ve yolumuza güçlü şekilde devam ediyoruz. Pandemi, sektörümüzün, dikey entegre yapısından dolayı ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi. Birçok ürün ve hammaddenin yurtdışı tedarikinde problem yaşanırken örnek bir dayanışma gösterdik ve bunun direkt ihracat rakamlarına yansıdığını gördük” diye konuştu.

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz de “Pandemi sonrası tekstil sektörünün geleceği yine parlak olacaktır. Yeniden kapanmamaların olmaması durumunda 2021 yılında rekor ihracat verilerine ulaşmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, “Sektörümüz, çevrim içi kanallara ve e-ticarete pandemide süratler ayak uydurdu. Ciddi yatırımlar da yapıldı. İhracat odaklı büyümemiz bu yıl da sürecek” dedi. Koton Kumaş Tedarik Müdürü Aykut Üstün de “Pandemiye rağmen tekstil sektöründe gelecek adına umut verici gelişmeler yaşanıyor. Tekstil mühendislerinin de istihdam alanında daha fazla imkânı olacaktır” diye konuştu.

 

 

bilecik escort bayan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN