“Tam kapanma” da DİSKİ’yi frenleyemedi; Abonelere icra ihtarnamesi gönderildi « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

“Tam kapanma” da DİSKİ’yi frenleyemedi; Abonelere icra ihtarnamesi gönderildi

Bu haber 01 Mayıs 2021 - 0:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentte su borcu olan yurttaşlara icra tehditli ihtarname gönderdi. İhtarnamede, 10 gün içerisinde belirtilen borcun ödenmemesi halinde icra takibinin başlatılacağı belirtildi.

Pandemi kısıtlamaları, ekonomik kriz ve işsizliğin had safhada olduğu bir dönemde DİSKİ, su faturasını yatıramayan abonelere icra ihtarnamesi gönderdi. DİSKİ’nin abonelere gönderdiği söz konusu ihtarnamede, “İş bu borcunuzun 10 gün içerisinde DİSKİ veznelerine veya DİSKİ Genel müdürlüğünün anlaşmalı olduğu bankalardaki hesabına yatırılmasını/ödenmesini; Belirtilen süre içinde, DİSKİ nezdindeki su aboneliğinizden kaynaklanan borcunuzun ödenmemesi halinde, İcra İflas Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca, icra daireleri marifetiyle, hakkınızda İcra takibi yoluna gidilerek haciz işlemlerine başlanılacağı, bu durumda ayrıca icra takibinden kaynaklanacak İCRA MASRAFLARI ve İCRA VEKALET ÜCRETİNİN de borca eklenerek, yasal faiziyle birlikte tahsiline gidileceği hususunu ihtaren bildirir” ifadeleri yer aldı.

ABONELERE SMS DE GÖNDERİLDİ: TAM KAPANMADA VEZNELERİMİZ AÇIK

DİSKİ ayrıca, yurttaşlara SMS göndererek tam kapanma sürecinde veznelerin açık olduğunu bildirdi. SMS’de şu ifadeler yer aldı:

“Sayın abonemiz; İçişleri Bakanlığı’nın Tam Kapanma Tedbirleri kapsamında yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda, 29 Nisan 2021 – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında tam kapanmadan dolayı ödemelerinizi İnternet bankacılığı ve DİSKİ web sayfası e-ödeme sisteminden ödeyebilir. Dışarı çıkma imkanı olan abonelerimiz ödemelerini tahsilat şubelerinden yapabilir. Soru ve sorunlarınız için Alo 185’i arayabilirsiniz. DİSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.