Tahir Elçi soruşturmasına manidar değerlendirme: Üzerimdeki 4 yıllık kar erirse her şey ortaya çıkar « Ekoabori

Tahir Elçi soruşturmasına manidar değerlendirme: Üzerimdeki 4 yıllık kar erirse her şey ortaya çıkar

Bu haber 13 Şubat 2020 - 23:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Diyarbakır Barosu Eski Başkanı Tahir Elçi cinayetinden 4 yıl sonra şüpheli 3 polisin ifadesi alındı. Eşinin mezarını ziyaret eden eşi Türkan Elçi, Twitter’da “Tahir’e inanıyor musun dedim. ‘Üzerimdeki 4 yıllık kar erirse her şey ortaya çıkar’ dedi” diye yazdı.

28 Kasım 2015 tarihinde Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Dört Ayaklı Minare‘nin önünde basın açıklaması yaptıktan sonra silahla başından vurularak öldürülen Tahir Elçi soruşturmasında, dört yıl sonra ilk defa Londra Üniversitesi’ne bağlı Adli Mimarlık Bölümü’nün “muhtemel fail olarak tespit ettiği” üç polisin ifadesi alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, “Bundan sonra artık soruşturma aşaması tamamlanıp, dava aşamasına geçilecek” açıklamasını yaptı. Soruşturma dosyasına giren ifadelerde polisler F.T., M.S. ve S.T., sokağa giren iki şahsa ateş ettiklerini ve Elçi’yi vurmadıklarını belirterek suçlamaları reddetti.

Soruşturma dosyasında 4 yıl sonra yaşanan bu gelişme üzerine Türkan Elçi eşi Tahir Elçi’nin mezarını ziyaret etti. Elçi, üç polisin şüpheli olarak ifadesinin alınmasına ithafen sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Elçi paylaşımında “Bu sabah 3 şüpheli polisin ifadesi ile ilgili Tahir’den görüş almaya gittim. İnanıyor musun, dedim. Önce sustu. Sonra “Üzerimdeki 4 yıllık kar erirse her şey ortaya çıkar” dedi. Beraber yağan karı seyrettik” ifadelerini kullandı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.