Suç makinesinin yeni vukuatları ortaya çıktı; işkence görüntüleri infial yarattı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Suç makinesinin yeni vukuatları ortaya çıktı; işkence görüntüleri infial yarattı

Bu haber 25 Mart 2021 - 14:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sosyal medyada ‘Fırat Delikanlı’ rumuzunu kullanan Fırat Kaya isimli kişi, kendisi gibi işitme engelli olan eşcinsel iki kişiye şiddet uyguladığı anlara ilişkin görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. İnfial yaratan görüntüler sonrası Twitter’da açılan #FıratDelikanlıTutuklansın etiketi TT listesinde birinci sıraya yükseldi. Polis, 30’a yakın suç kaydı bulunan Fırat Kaya isimli kişiyi her yerde arıyor.

Sosyal medyada yayınlanan bir görüntü hem vatandaşları hem de polisi harekete geçirdi. Fırat Kaya, geçen Pazartesi günü, kullanıcı adı ‘Delikanlı’ olan Instagram hesabından elindeki bıçağı, işitme engelli Engin D.’nin boğazına dayamış halde çekilen görüntüsünü paylaştı. Engin D.’nin yüzünün kanlar içinde olduğu görüntü dün gece ise, Tweetter’da paylaşıldı. Sosyal medya kullanıcılarının büyük tepki gösterdiği paylaşım kısa sürede #FıratDelikanlıTutuklansın hashtagi ile trend topic oldu.

Yüzde 50 engelli Engin E.’nin olaydan sonra şikayetçi olduğu ortaya çıkarken, Fırak Kaya, kayıplara karıştı. Polisin her yerde aradığı Fırat Kaya’dan şikayetçi olan Engin E.’nin ifadesinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Aydın’da yaşıyorum. Benim gibi işitme engelli olan Fırat’ı da Aydın’dan tanıyorum. 22 Mart günü beni cep telefonumdan aradı. İzmit’e gelmemi hediyelik eşya işi olduğunu belirtti. Ben de işsiz olduğum için kabul ettim. İzmit Otogarı’na geldiğimde iki kişi yanıma geldi. Fırat’ın kendilerini gönderdiğini söylediler, tramvaya binerek bir kafeye gittik. Burada Fırat bekliyordu. Oturduk sohbet ettik. Sonra hediyelik eşyaları bana verdi. Ben de hemen kafe önünde satışı gerçekleştirdim. 150 lira kazandım. Fırat’la anlaşmamız yarı yarıya olacaktı. Sonra Fırat’ın yanında bulunan aynı zamanda işitme engelli olan 4 kişiyle birlikte araçla dağ evine gittik. Toplam 6 kişiydik. Alkol aldık. Sonra ben kazancım olan yarı parayı Fırat’tan istedim. Fırat’ın yanında bulunan kişi vermiyoruz dedi. Sonra küfür etmeye başladı.”

Bu sırada araya giren Fırat Kaya’nın kendisine yaklaşık 5 yıl önce sosyal medyada çıkan çıplak fotoğraflarını gösterdiğini söyleyen Engin D.,”‘Sen ne yapmaya çalışıyorsun’ dedi. Ben de Fırat’a kıskanıyor musun, benim kardeşim misin bana karışıyorsun dedim. Bu sırada orada bulunanlardan biri arkamdan kafama bir şeyle vurdu. Daha sonra hepsi bana vurmaya başladı. Hatta biri kemer çıkarıp, onla da vurmaya başladı. Kanlar içerisinde kaldım. O an fotoğraflarımı çektiler. Sonra araca bindirip otogarda indirdiler. Ancak param yoktu. Aydın’a dönemiyordum. Güvenlikçilere giderek durumu anlattım. Onlarda ambulans çağırdılar. Hastaneye götürüldüm. Sonra da polisler geldi. Diğerlerinin adlarını bilmiyorum ama Fırat K.’den şikayetçiyim” dedi.

Öte yandan Fırat Kaya’nın bir kadını daha dövüp hastanelik ettiği, poliste yaralama, tehdit, gasp, dolandırıcılık ve cinsel istismar gibi suçlardan 30 kaydı olduğu öğrenildi.

erzincan escort bayan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.