Sokağa çıkma yasağına devam kararı « Ekoabori

Sokağa çıkma yasağına devam kararı

Bu haber 27 Nisan 2020 - 19:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs’tan itibaren de 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrasında açıklama yapan Erdoğan, 1-2-3 Mayıs günlerinde 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini duyurdu.

Hafta sonları sokağa çıkma yasağını Ramazan bayramı sonuna kadar devam ettirmeyi düşündüklerini kaydeden Erdoğan, “Küresel bir felaket halini alan Covid-19 hastalığının üstesinden gelerek, inşallah ramazanın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz. Yeni hasta ve ölüm sayımız azalıyor. İyileşen hasta sayısının yeni hasta sayısını geçmesi önemli bir kırılma noktasıdır. Ülke ve millet olarak koronavirüs salgınına karşı yürüttüğümüz mücadelenin somut neticelerini almaya başladığımız bir döneme girdik” dedi.

Türkiye’nin 55 ülkeye salgınla mücadele amaçlı malzeme desteği verdiğini belirten Erdoğan, “ABD’ye maske, yüz koruyucu, siperlik, N95 maske, tulum ve dezenfektandan oluşan tıbbi yardım malzemelerini yarın gönderiyoruz” diye konuştu.

Kriz sonrası yeniden yapılanacak dünyada Türkiye’nin 2023 hedeflerinin ötesinde bir konuma ulaşabileceğine yürekten inandığını vurgulayan Erdoğan, “Hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyoruz” dedi. Erdoğan, “Biz bize Yeteriz Türkiyem Kamyanyası”nda 1 milyar 850 milyon lira meblağ toplandığını da kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.