“Sisi” lakaplı Seyhan Soylu hakkında ‘şantaj’ iddiasıyla suç duyurusu « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

“Sisi” lakaplı Seyhan Soylu hakkında ‘şantaj’ iddiasıyla suç duyurusu

Bu haber 26 Kasım 2019 - 13:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Kamuoyunda “Sisi” lakabı ile bilinen Seyhan Soylu hakkında, ‘tehdit’ ve ‘şantaj’ suçlaması ile savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Savcılık başvurusu, sosyeteden çok sayıda kişiden yüksek kâr payı vaadi ile para toplamakla suçlanan Mine Mumcu adına yapıldı. Başka bir dosyaya sunulan WhatsApp yazışmalarına göre, haberlerin yapılmamasına karşılık Soylu’ya 200 bin TL verileceği yazılıyor.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan başvuruda, şüpheli konumunda Seyhan Soylu yer aldı. Halen, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde bulunan Mine Mumcu adına yapılan başvuruda, Soylu’nun “özel hayatın gizliliğini ihlal”, “tehdit”, “şantaj” ve “hakaret” suçlarını işlediği öne sürüldü.

“ŞANTAJ YAPTI” İDDİASI

Avukat Seda Alçınar’ın Bilişim Suçları Savcılığına sunduğu 2019/202517 suç duyurusu dilekçesinde, Soylu’nun, TV programı ve sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarda, bazı banka hesapları verdiği, şehit ve gazi ailelerine ait olduğu iddia edilen hesaplara para yatırılması şantajında bulunulduğu iddia edildi.

BAŞKA DAVADAN TUTUKLU

Soylu’nun yaptığı yayınlarda Mumcu’yu kendisinin tutuklattığı yönündeki iddiasının gerçek dışı olduğu kaydedilerek, “Müvekkil 2015 yılında gerçekleşen bir sözlü sataşma nedeniyle Simav 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki bir dosyası ile yine 2015 yılında gerçekleşen bir olay nedeniyle Kütahya 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki bir davası nedeniyle kendiliğinden teslim olmak suretiyle cezalarının infazı için başvuru yapmış ve halen bu suçlar nedeniyle kısa süreli hapis cezasını çekmektedir” denildi. Soylu’nun, Mumcu’ya yönelik ‘Onu mahvedeceğim’ şeklinde ifadelerinin olduğu belirtilen suç duyurusunda “Şüphelinin haksız saldırıları nedeniyle müvekkilin ceza evinden çıktıktan sonra koruma altına alınmasını bilvekale talep ederiz” denildi.
Aralarında ünlü isimlerin de olduğu bir dizi kişiden yüksek miktarlarda para toplamakla suçlanan Mumcu, başka kişilere yönelik de ‘tehdit’, ‘darp’, ‘şantaj’ suçlaması ile suç duyurularında bulunmuş 9 kişi hakkında koruma kararı aldırmıştı.

Anılan dosyalara giren bir Mumcu ile eski sevgilisi Aykut S. arasındaki bir yazışmada Soylu ile ilgili kritik bir iddia yer aldı. Aykut S.’nin, “Seyhan Soylu beni aradı” yönündeki mesajı sonrası Mumcu, “Aykut artık gerçekten konuşmak istemiyorum. Biraz önce, Seyhan Soylu’ya verilmek için 200 bin lira istediler. Bunu da mesaj yolu ile istediler” diye yazıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.