Sahte facebook hesabı açıp Diyarbakırlı esnaftan 15 bin TL para istediler « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Sahte facebook hesabı açıp Diyarbakırlı esnaftan 15 bin TL para istediler

Bu haber 21 Eylül 2020 - 23:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır’da esnaflık yapan Mehmet Taşkıran, adına sahte facebook hesabı açıp 15 bin TL isteyen M.K. adlı kişiden şikayetçi oldu. Emniyete intikal eden olay sonrası söz konusu kişinin Mersin’de oturduğu belirlenirken, şikayet üzerine hesabın kapatıldığı ortaya çıktı.

Merkez Bağlar İlçesi’nde kıraathane işleten Mehmet Taşkıran, 18 Eylül günü akrabalarının haber vermesi üzerine adına sahte facebook hesabı açıldığını öğrendi. Profil resmine kendi fotoğrafının konulduğunu ve paylaşım yapılarak “Bu kişi dolandırıcıdır. 15 bin TL’mi aldı. Tanıyanlar …. Numaradan bana ulaşsın” notu eklendiğini ifade eden Taşkıran, “Bu paylaşımı ayrıca ikinci el oto satışı yapılan bir siteye de vermişler. Bağlar Polis Karakolu’na giderek, adıma sahte hesap açan ve paylaşım yaparak itibarımla oynayan, dolandırıcılık yapanlardan şikayetçi oldum. Karakoldan arayıp söz konusu kişiye ulaştıklarını ve paylaşımı yapan kişinin M.K. adlı kişi olduğunu söylediler. Bu şahısla birlikte askerlik yaptık. Diyarbakır’a gelip misafirim de oldu. Ancak bir arkadaşı ile birlikte dolandırıcılık yapmaya başlamışlar. Arayıp telefonla da tehdit ettiler. Benim bu şahısla herhangi bir ticari ilişkim hiç olmadı” dedi.

Avukatı Fidan Ercan aracılığıyla şikayet dilekçesi hazırlayan Taşkıran, M.K. ve kendisini telefonla arayıp tehdit eden Yusuf adlı kişinin yargılanmasını istedi.

Bu arada karakola yapılan şikayet sonrası hesabın kapatıldığı ve paylaşım yapılan sitelerden yazıların silindiği öğrenildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.