Ödüllü filmin çocuk oyuncularından Amedspor jesti « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Ödüllü filmin çocuk oyuncularından Amedspor jesti

Bu haber 26 Ekim 2021 - 15:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Antalya’da bu yıl düzenlenen “Altın Portakal Film Yarışması”nda “Film Forum Work in Progress Platformu”nun “En İyi Film Ödülü” ve “Başka Sinema Dağıtım Ödülü”nü alan “Sabırsızlık Zamanı” filminin çocuk oyuncuları Mithat ve Mirza Zarg, Türkiye prömiyerinin yapıldığı Boğaziçi Film Festivali’ne Amedspor formasıyla çıktı.

Oyuncu ve yönetmen Aydın Orak’ın yazıp yönettiği Sabırsızlık Zamanı filmi dünyanın en büyük film festivallerinden Varşova Film Festivali Ana Yarışma’da büyük beğeniyle karşılanmıştı. Filmin dünya dağıtımı İtalyan şirket İntramovies tarafından yapılırken, oyuncu kadrosunda İştar Gökseven, Pelin Batu, Feride Çetin, Ali Seçkiner Alıcı ve Rıza Sönmez’in yer aldığı film Antalya Altın Portakal Film Festivali Film Forum Work in Progress Platformu’nun En İyi Film Ödülü ve Başka Sinema Dağıtım Ödülü olmak üzere iki ödülle ayrılmıştı. Daha önce Asasız Musa ve Yaşar Kemal Efsanesi filmlerini yöneten Aydın Orak’ın yeni filmi Sabırsızlık Zamanı 2022’de Türkiye’de vizyona girmesi bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği film geçen yazın Diyarbakır’da çekilmişti.

Türkiye Avustralya ortak yapımı olan filmin yapımcıları arasında Salih Süleymani, Feyzi Baran ve Serhat Dumlu gibi isimler yer alırken, filmin konusu ise şöyle; Sabırsızlık Zamanı, Diyarbakır’ın yakıcı yaz sıcağı altında yoksul bir kenar mahallede yaşayan iki kardeşin mahallelerinin hemen yanındaki lüks sitenin duvarını aşıp havuzuna girme mücadelesidir. Havuz metaforu üzerinden sınıfsal bir çatışmanın baş gösterdiği olaylar örgüsü, önü alınamaz psikolojik ve sosyolojik bir hal alıyor.

Filmde başarılı bir performans sergileyen Diyarbakırlı ikiz kardeşler Mirza ve Mithat Zarg, Boğaziçi’ndeki festivale Amedspor formasıyla çıktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.