O genç gözaltına alındı! « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

O genç gözaltına alındı!

Bu haber 24 Ağustos 2019 - 14:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Diyarbakır’da dört gündür haber alamadığı oğlu Mehmet Akar’ın “dağa kaçırıldığını” iddia eden Hacire Akar’ın HDP binası önünde başlattığı oturma eylemi sona erdi. “Dağa kaçırılmadığını, ailesinin evlendirilme baskısı nedeniyle evden kaçtığını” belirten Akar, Diyarbakır Terörle Mücadele Şubesi polislerince gözaltına alındığı öğrenildi.

Anne Akar’ın HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemi, polis ekiplerinin Mehmet Akar’ı gözaltına almasıyla son buldu. Parti binası önüne gelen polis ekibi, Mehmet Akar’ın emniyette olduğu bilgisini anne Hacire Akar’a verdi. Anne Akar, oğlu ile ifade işlemi için götürüldüğü İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde görüştü.

MEHMET AKAR, AİLESİNİ YALANLAMIŞTI

Ailesinin kaçırıldığına dair iddiaların asılsız olduğunu belirten Akar, Mezopotamya Haber Ajansı’na şöyle konuşmuştu: “Hiç kimse beni kaçırmadı, HDP ile hiçbir alakası yok. Ailemin orada durması bile yanlış. Aileme de belirttim; ailemi sildim. ‘Sizinle hiç bir ilişkim alakam yok’ dedim. Hiçbir yere de gitmedim, buradayım. Kesinlikle onlara gitmeyeceğim. Hiç kimseyi suçlamasınlar, ben kendi irademle evden çıktım. Kimse beni yönlendirmediği gibi kimse beni bir yere göndermedi. Hiçbir yere gitmedim, buradayım. Ailemin orda oturma eylemi sürdürmesi de yanlış bir şey. HDP ile hiçbir alakası yok. Ben kimseye bağlı değilim. Kendi başıma evden çıktım. Ailem kimseyi suçlamasın. Ailemle görüşmeyeceğim. Kendi yaşamımı seçebilirim. Ailemin zorla evlendirmesini kabul etmiyorum. Kimse yalan yanlış haber yapmasın. Diyarbakır’dayım. Ben dağa kaçmadım, buradayım. Kimseye iftira atmasınlar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.