Milli Piyango’ya ABD, Avrupa ve Asyalılar talip « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Milli Piyango’ya ABD, Avrupa ve Asyalılar talip

Bu haber 04 Mayıs 2019 - 2:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haber Abori

Varlık Fonu, Milli Piyango (MP) özelleştirme ihalesini bu haziran ayında yapmaya hazırlanıyor. Fonun genel müdürü Zafer Sönmez, Amerikalı, Avrupalı ve Asyalı şirketler ile MP’nin işletme devri için görüştüklerini açıkladı.

Türkiye Varlık Fonu’nun Genel Müdürü Sönmez gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sönmez Milli Piyango’nun satışında yeni bir formül bulunduğunu belirterek, İddaa gibi işletme hakkının devri yöntemiyle Milli Piyango için Haziran ayında ihaleye çıkılacağını söyledi.

Davet usulüyle teklifleri alacaklarını söyleyen Sönmez, bahis, şans oyuncularında uzmanlığı olan ve belli bir ciro kriterini karşılayan şirketlerin bu işin en az yüzde 51’ini alması gerektiğini, geri kalan yüzde 49 için şirketin konsorsiyum yapabileceğini belirtti. Sönmez öte yandan Varlık Fonu’nun cari açığı azaltacak çok büyük bir projeye ortak olmaya hazırlandığının bilgisini verdi.

2015 yılında Milli Piyango özelleştirilmiş fakat ihaleyi kazanan şirketin parayı zamanında yatıramaması nedeniyle ihale iptal olmuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.