Lice’de evleri taranan Bozkuş Ailesi: Önce elektrikler kesildi, sonra iki kez tarandık « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Lice’de evleri taranan Bozkuş Ailesi: Önce elektrikler kesildi, sonra iki kez tarandık

Bu haber 01 Nisan 2021 - 1:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’ne bağlı Bağlan (Mışrıf) Köyü’nde ikamet eden Mehmet Şah Bozkuş adlı kişinin evi, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce otomatik silahlarla iki kez tarandı. Olayda can kaybı olmazken, Lice Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre ilk olay, bu akşam saat 22.50’de meydana geldi. Abori’ye konuşan Leyla Bozkuş, saldırı anını ve sonrasında yaşanılanları şöyle anlattı:

“Saldırı anında evde 6 kişiydik. Çay yapmıştık o sıra. Ben mutfağın kapısındayken köyün elektrikleri kesildi. İşte o anda evimiz tarandı. Hep beraber feryat figan edip salona geçtik. Mermiler buraya da gelince arka odaya sığındık ve kendimizi yere attık. Ben yerdeyken 156 jandarmayı aradım, durumu anlattım. Karakola bağladılar. Can güvenliğimiz yok, lütfen yetişin dedim. Ekip yollayacağız’ dediler. O an saldırı devam ediyordu. Yaklaşık 20 dakika sonra sesler kesildi. Akrabalarımız, köylülerimiz geldi. Biz de evden çıktık. O arada ikinci kez saldırı yapıldı. Herkes bir tarafa kaçıştı. Can güvenliğimiz, jandarmayı defalarca kez aramamıza rağmen gelen olmadı. Evimiz yüzlerce mermi isabet etmiş durumda. Arabamıza, çatımıza, evimizin her tarafı delik deşik olmuş durumda” diye konuştu.

balıkesir escort

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.