Kuruluşunu ilan eden DİSİDER: Amacımız Diyarbakır’ı hak ettiği seviyeye getirmektir « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Kuruluşunu ilan eden DİSİDER: Amacımız Diyarbakır’ı hak ettiği seviyeye getirmektir

Bu haber 27 Kasım 2021 - 17:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

VEYSİ POLAT

Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği (DİSİDER), düzenlediği basın toplantısıyla kuruluşunu ilan etti. 25’i kurucu olmak üzere 120 üyesi bulunan DİSİDER’in Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Akbaş, amaçlarının, hedeflerinin iş ve aş üretmek, Diyarbakır’daki mevcut işsizlik oranını düşürmek, kentin sahip olduğu ekonomik, kültürel ve turizm avantajlarını dünyaya tanıtarak hak ettiği seviyeye taşımak olduğunu söyledi.

Diyarbakır’daki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen DİSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Akbaş, derneğin, iş dünyasını bir arada tutmak, yaşanan sorunlara çözüm üretmek ve tarafsız davranmak adına ihtiyaç sonucu kurulduğunu ifade etti. Akbaş, “Desteğini tamamen iş dünyasından alan derneğimiz, güçlü yapısıyla önemli projelerde de yer alacaktır” dedi.

“HEDEFİMİZ DİYARBAKIR’I HAK ETTİĞİ SEVİYEYE TAŞIMAKTIR”

DİSİDER olarak hedeflerinin iş ve aş üretmek, Diyarbakır’daki mevcut işsizlik oranını düşürmek, Diyarbakır’ın sahip olduğu ekonomik, kültürel ve turizm avantajlarını dünyaya tanıtarak hak ettiği seviyeye taşımak olduğunun altını çizen Akbaş, şunları söyledi: “Biz DİSİDER olarak güçlü iş dünyası üyelerimizle birlikte bu şehirde yeni hikayeler yazmak için yola çıktık. İlimizin her alanında değişim ve gelişim gösterdiğini ve son zamanlarda turizm ve sanayi yatırımlarıyla ivme kazandığı görülmekle beraber DİSİDER olarak, yakalanan bu ivmeyi daha yükseklere çıkarmak, kentimizin, bölgemizin ve ülke insanımızın refah seviyesini daha iyi noktalara getirmek için daha fazla çaba ve gayret içerisinde olacağız. Bu kadim şehrin artık gündeme siyasi meselelerle değil güzellikleri ve avantajları ile ön plana çıkarılması gerektiğine inanıyoruz.

“GENÇLERİMİZE ROL MODEL OLMAK İSTİYORUZ”

Kaderimizi küresel gelişmiş ülkelerin inisiyatifine bırakmamalıyız. Gelişmiş ülkeler seviyesine gelmek ve rekabet edebilmek için durmadan çalışarak gerek üyelerimizle, gerek özel ve kamu kuruluşları ile sürekli istişareler yaparak, ilimizin üretim hacmini artırarak, ilimizi tüm dünya ülkelerine her alanda ihracat yapan ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri yapmak amaçlarımız arasında yer almaktadır. Bir diğer önemli görevimiz de geleceğimiz olan gençlerimize rol model olmak ve değerlerimize sahip çıkmaktır. Bu bağlamda bugüne kadar ilimize katkı sunan siyasilerimize, yöneticilerimize, yatırımcılarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.”

DİSİDER’in Kurucular Kurulu şu isimlerden oluşuyor;

Aziz ÖZKILIÇ

Abdulkadir KARAVİL

Abdurrahman BAL

Abdurrahman TANRIKULU

Abdurrahman ASLAN

Alican EBEDİNOĞLU

Fatih BABAYİĞİT

Fikri AKSU

Hatip BULUTTEKİN

Galip ENSARİOĞLU

Halis DEMİRKALE

Haluk CENGİZ

Recep EZBER

Şükrü UNAT

Medeni DİLEK

Mahmut BİROĞLU

Mesut ALTIN

Osman BUĞDAYCI

Önder YİĞİT

Salih SEVGİ

Sezai TOPALAN

Şahismail BEDİRHANOĞLU

Şeyhmus AKBAŞ

Şeyhmus CEYLAN

Şeyhmus KARAKUŞ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN