Kürt Hanna Jaff, Meksika’nın en etkili 100 kadınından biri seçildi « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Kürt Hanna Jaff, Meksika’nın en etkili 100 kadınından biri seçildi

Bu haber 27 Mayıs 2019 - 4:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haber Abori

Kürt bir baba ve Meksikalı bir annenin çocuğu olarak Meksika’da dünyaya gelen Hanna Jaff, Forbes Mexico’nun kapağında ülkenin en etkili 100 kadından biri olarak gösterildi. Hanna Jaff, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, “132 milyon kişiden oluşan bir ülkede, Meksika’daki en güçlü 100 kadından biri olarak gösterilmekten onur duyuyorum” dedi.

100 bin göçmene eğitim verdi

2013’te faaliyete başlayan ve dünya genelinde 200’e yakın insani yardım etkinliği gerçekleştiren Jaff Eğitim Vakfı’nın kurucusu Hanna Jaff, 100 binden fazla göçmen ve mülteciye eğitim hizmeti sundu.

Meksika’nın en büyük Kürt festivalini organize etti

Jaff 2013’te, Meksika’da dört günde 80 bin kişinin katıldığı ilk ve en büyük Kürt Festivali’ni düzenledi. Hann Jaff, 2017’de Erbil’de yardım faaliyeti sürdürdüğü sırada K24’e verdiği röportajda, “Kürdistan’da yalnızca toplumsal sorunların üstesinden gelmek için değil, aynı zamanda ulusal kurtuluşa ulaşmak için de bulaşıcı ilham kaynağı oluşturmak istiyorum. Bağımsız, birleşik, müreffeh ve barışçıl bir Kürdistan için birlikte olmak zorundayız. Bir kişi bunu yapamaz” ifadelerini kullanmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.