Karamollaoğlu’ndan Demirtaş çıkışı: Tahliye edilmeli, Erdoğan kendi geçmişini düşünsün « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Karamollaoğlu’ndan Demirtaş çıkışı: Tahliye edilmeli, Erdoğan kendi geçmişini düşünsün

Bu haber 24 Ekim 2021 - 12:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Saadet Partisi lideri, “Kendi geçmişini düşünsün” dedi.

TV 100’de Pınar Işık Ardor’un sunduğu Pazar Siyaseti programında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Temel Karamollaoğlu, “Selahattin Demirtaş tahliye olmalı” dedi. Saadet Partisi lideri, şu ifadeleri kullandı:

“Böyle bir demokrasi böyle bir hukuk devleti olmaz. Bir insanı tutuklayacaksınız hapse atacaksınız. Beraat edecek, tam tahliye edeceği zaman yeni bir dava açacaksınız ve ondan dolayı tutuklayacaksınız. Hukukla böyle oynanmaz, kimse aptal değil. Böyle şey olur mu? Bu hukuk mu olur o zaman? Sayın Erdoğan kendi geçmişini düşünsün. Şiir okuduğu için siyaseten yasaklandı. Bu bir hukuk cinayetiydi. Şimdi başkası okuduğu zaman ‘Yok arkadaş ben iyi niyetle okudum hepinizin canına okurum’ diyor. Buna adalet denir mi? Ben hareketleri, tavırları, politikaları itibarıyla bir şahsı veya bir partiyi tasvip etmeyebilirim ama bunun üzerine bir şeyler daha ekleyerek onu düşmanlaştıramam. Yapmadığı işi, söylemediği sözü ona istinat edemem. Zaten Türkiye’nin problemi şu anda bu. Sayın Erdoğan bunu görse bile görmezden geliyor. Düne kadar, kendisi hukuksuzluğa maruz kaldığı için bütün dünyayı arkasına alarak Türkiye’ye geldi, siyasete girdi. Osman Kavala için de aynı şeyi söylüyorum. Türkiye’nin AİHM kararına uyması gerekiyor, Sayın Erdoğan bunu kendisi getirdi.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.