Kalp hastası da yardım için HDP önünde eylem yapmaya geldi « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Kalp hastası da yardım için HDP önünde eylem yapmaya geldi

Bu haber 13 Eylül 2019 - 0:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl binası önünde oturma eylemi yapan ailelere katılmak isteyen ve “Kalp hastasıyım, ameliyat olmam gerekiyor, ancak doktorlar ameliyat etmiyor” diyen Mehmet Emin Cenan, HDP’li yetkililerden yardım istedi.

HDP binası önünde oturmak isteyen Cenan’a izin vermeyen polisle bir süre tartışan Cenan, “Ben canavar değilim, bu insanları yiyecek değilim. Burada bu kadar insan bekliyor kimseye tepki yok. Ben halkım bu insanların sorunu varsa benim de sorunum var. Ben sizin dediğiniz şeyi yapmak zorunda değilim” dedi. Cenan’ı ikna etmeye çalışan polis amiri, “Ben sizinle görüşmeye geldim” demesi üzerine Cenan, “Ben sizinle neden görüşeyim? Siz emniyet müdürüsünüz. Ben görüşmek istersem zaten emniyete gelirim. Ancak benim sorunuma çözüm siz değilsiniz” diye cevap verdi.

Kalp hastası olan Cenan, ameliyatlarının riskli olmasından kaynaklı doktorların kendisini ameliyat etmediğini ve şiddetli ağrılar karşısında ciddi sorunlar yaşadığını belirtti. Yüzde 60 bedensel engelli raporu olan Cenan, “Bir sene önce kalp krizi geçirdim. Krizden dolayı kalp kapaklarım değişti. Şeker, tansiyon hastasıyım. Sağlık durumum bazen iyi, bazen kötü. İlaçla yaşayan bir insanım. Her gün hastanelerdeyim” diyerek, sağlık problemleri karşısında yaşadığı zorluklara dikkat çekti.

HDP binası önünde çocuklarının dağa gönderildiğini söyleyen anneleri televizyonlarda görünce HDP’ye gelme kararı aldığını belirten Cenan, “Ben de sağlık problemlerime dikkat çekmek ve bir çare için partiye geldim. Parti bana da bir çare bulsun. Hastaneler bulmadı. Kan sulandırıcı ilaç kullanmam lazım. Ameliyat çok riskli ama ağrılarım çok. Bugün parti önüne gelip çare aradığım için çok iyiyim. Partiden rica ediyorum varsa bir çare bulsunlar. Ayda aldığım 500 TL engelli maaşı var. Geçimimi sağlayamıyorum” diye konuştu.

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Cenan, şunları söyledi:

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.