Kadın Eli Projesi’nde Ceyhan Belediye Başkanı’na ödül « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Kadın Eli Projesi’nde Ceyhan Belediye Başkanı’na ödül

Bu haber 13 Eylül 2021 - 14:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye geneli belediyelerin katılımı ile online yapılan proje yarışmasında Ceyhan Belediyesi tarafından yürütülen “Kadın Eli Projesi” ödülüne layık görüldü.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kent&Başkan Ödül törenine milletvekilleri ve bir çok ilin belediye başkanı katıldı. Ödül gecesinde Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem tarafından önemle yürütülen kadın eli projesi tanıtıldı. Yapılan Kadın Eli Projesi ile belediye ekipleri kırsalda bulunan mahalleleri haftanın yedi günü gezerek sorunları dinliyor ve çözüm üretiyor.

Ödüle layık görülen Kadın Eli projesinin tanıtımın ardından Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, ödülünü AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yaman’dan aldı. Ödül töreninde konuşan Yaman, “Yerel yönetimler gibi çok zor göreve bir kadın elinin değmesi çok önemlidir. Sadece Ceyhan’da değil Türkiye’nin 81 vilayetinde ve tüm ilçelerimizde kadınların eli her şeye daha çok değmelidir. Ceyhan Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ise tüm kadınların Belediye Başkanı olabileceğini belirterek, “Korkmayın cesur olun sloganı ile yürüttüğümüz çalışmalarımızda tüm kadınlarımızın bu zor görevi üstlenebileceğini her defasında dile getirmekteyim. İlçemize çok daha iyi hizmet için bizlerde bu projemizi çok önemsiyoruz. Başta projelerimize destek olan Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere oy vererek bizleri destekleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ödül törenine Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile birbirinden başarılı 90 belediye başkanı katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.