İngiltere’den İran’a seyahat uyarısı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

İngiltere’den İran’a seyahat uyarısı

Bu haber 18 Mayıs 2019 - 2:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haber Abori

İngiltere, çifte vatandaş olan ve İngiliz hükümeti ile bağlantılı kuruluşlar için çalışan İran vatandaşlarını bu ülkeye yapacakları seyahatler konusunda uyardı.
İngiltere’nin seyahat uyarısı kararı, Tahran yönetiminin, British Council çalışanı bir İranlıyı casusluk suçlamasıyla 10 yıl hapse mahkum ettirmesinin ardından geldi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, çifte vatandaşların İran’ı ziyaret etmeleri durumunda kötü muamele riski ile karşı karşıya kalacaklarını belirterek, “İngiltere’nin sorunu çözmek için defalarca fırsat sunmasına rağmen İran rejiminin uygulamaları kötüleşti. Diğer tüm seçenekler tükendiği için şimdi tüm çifte vatandaşlara İran’a seyahat etmemeleri konusunda tavsiyede bulunmak durumundayım” dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada da, seyahat uyarısı kararının, “İran hükümetinin çifte vatandaşlar ile Birleşik Krallık’taki kurumlarla bağlantısı olan İran vatandaşlarına yönelik devam eden keyfi gözaltılar ve kötü muameleler üzerine alındığı” belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.