Independent Türkçe haber sitesine engel « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Independent Türkçe haber sitesine engel

Bu haber 19 Nisan 2020 - 19:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Independent Türkçe haber sitesine, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) idari kararı nedeniyle, zaman zaman erişim sağlanamıyor.

Suudi Arabistan yönetiminin 13 Nisan’da Anadolu Ajansı (AA) ve TRT Arapça’nın internet sitelerine getirdiği erişim engelinden sonra Independent Türkçe’ye idari tedbir kararı getirildi.

Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek.

Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, objektif yayıncılık yaptıklarını belirterek, “Independent Türkçe sitesine bazı yerlerde BTK kararıyla girilemiyor. BTK, 19 Nisan tarihinde aldığı idari kararla Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin bazı sitelere erişim engeli koydu. Bu kararın alınmasında Suudi Arabistan’ın Anadolu Ajansı ve TRT Arapça başta olmak üzere erişimi engelleme kararına karşı yapıldığını belirtiliyor. İngiltere merkezli Independent’ın Türkiye uzantısı olan Türkçe’de ortaklıktan kaynaklı olarak böyle bir kararın merkezinde yer aldı… Bizim yayın çizgimizden kaynaklı hiçbir sorun olmadığı gibi yayınlarımız oldukça objektif bulunuyor… Independent’ın ana gövdesinin yüzde 70’i Rus işadamında. yüzde 30’u Suudlu işadamında ama editöryal bağımsızlık tamamen kuruluş ilkelerinde… Bize resmi olarak herhangi bir tebligat yada mahkeme kararı gelmiş değil. Devletler arası bir mesele bizimle ilgili değil. Sonuçta, bizim editöryal bağımsızlığımızın ihlali yada objektif haber ilkelerinin ihlaliyle ilgili herhangi bir karar yok… Herhangi bir kapatma yok, idari bir BTK kararı var… Siteye bazı yerlerde erişim sağlanıyor, bazı yerlerde sağlanmıyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.