HDP’li eşbaşkan Zeyyat Ceylan: Pandemi nedeniyle bayramlaşma töreni yapmayacağız « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

HDP’li eşbaşkan Zeyyat Ceylan: Pandemi nedeniyle bayramlaşma töreni yapmayacağız

Bu haber 31 Temmuz 2020 - 0:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zeyyat Ceylan, koronavirüs pandemisi nedeniyle kentte il ve ilçe örgütlerinde kitlesel bayramlaşma töreni yapmayacaklarını açıkladı.

Abori’ye konuşan Zeyyat Ceylan, kentte vaka sayısının artışına ve alınan pandemi önlemlerine dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Biz HDP olarak örnek bir davranış sergileyelim ki halkımız da bizim üzerimizden kendilerini korumaya dönük davranışlara sahip çıksın. Kitlesel bayram töreni yapmayacağız. Kitlesel bayramlaşmamız olmayacaktır. Ne il ne de ilçe binalarımızda. Ancak temsili düzeyde yitirdiklerimizle ilgili mezarlık ziyaretlerimiz olacak. Biz bayramlaşmayı telefonla yapacağız. Aktivistlerimizi, partililerimizi, annelerimizi telefonla arayıp, bayramlarını kutlayacağız. Bayram mesajımız da şu; yaşanan çatışmalı süreci durdurma gibi bir görevimiz var. Barış dilini, siyasal dili, demokratik dili egemen kılma gibi bir görevimiz var. Umuyor ve diliyoruz ki bu bayram; savaşı, çatışmacı süreci sona erdiren, tüm sorunların demokratik ve barışçıl yöntemlerle hayat bulacağı bir sürece vesile olur. Sizin aracılığınızla tüm Amed halkının bayramını kutluyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.