HDP, yerine kayyum atanan belediye başkanı için ihraç sürecini başlattı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

HDP, yerine kayyum atanan belediye başkanı için ihraç sürecini başlattı

Bu haber 21 Temmuz 2021 - 16:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP, yerine kayyım atanan Mazıdağı Belediye Eş Başkanı Nalan Özaydın’ı “kesin ihraç” talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti. Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu tarafından “Kesin ihraç” talebiyle ilgili yapılan açıklamada, Özaydın’ın bazı iş ve işlemlerinde usulsüzlüklere bulaştığının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Mazıdağı Belediye Eş Başkanımız Nalan Özaydın hakkında belediye iş ve işlemlerinde partimizin ilkelerine aykırı tutum göstermesi ve kurulumuza ulaşan bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda; belediye eş başkanlığı yaptığı dönemde imzasının bulunduğu bazı iş ve işlemlerinde usulsüzlüklere bulaştığı somut bir şekilde tespit edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Özaydın’la ilgili disiplin süreci başlatıldığı bildirilen açıklamada, “Özaydın ‘kesin ihraç’ talebi ile HDP Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Özaydın hakkındaki disiplin süreci tamamlandığında konunun detayları ve sonuçları kamuoyu ile yeniden paylaşılacaktır” denildi.

Nalan Özaydın, Mazıdağı Belediye Eş Başkanıyken Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Kasım’da 2019’ta tutuklanmıştı. Cezaevinde koronavirüse yakalanan Özaydın 2020 Nisanı’nda tahliye edilmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.