Hayvancılık sektörü DTB’de masaya yatırıldı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Hayvancılık sektörü DTB’de masaya yatırıldı

Bu haber 13 Haziran 2019 - 1:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Meclis Başkanı Ahmet Ay başkanlığında yapılan Kamu, Üniversite ve Sanayi İşbirliği (KÜSİ) toplantısında, bölge hayvancılığın sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

Diyarbakır Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen “KÜSİ Gıda ve Hayvancılık Komisyonu” toplantısına, Dicle Üniversitesi Veterinerlik ve Ziraat Fakültesi, Dicle Teknokent, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği, Manda Yetiştiricileri Birliği ve OSB’de üretim yapan firma temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı ve KÜSİ Gıda ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Prof.Dr.M.Aydın Ketani, hayvancılığın geliştirilmesi için araştırma/geliştirme faaliyetlerinin artırılması, üniversite ve yetiştiricilerin iş birliği içerisinde olmasının önemine vurgu yaptı.

Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay ise toplantının bölge için önemli olduğunu belirterek, “Bölgenin en büyük geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi konusunda kamu, sanayi ve üniversite işbirliğinin önemli olduğunu” söyledi. Konuşmaların ardından Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu tarafından bölge hayvancılığına yapılan desteklemeler ile ilgili sunum yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.