Gönülleri yine fethetti; Filistin’e 1.5 milyon euro bağış yaptı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Gönülleri yine fethetti; Filistin’e 1.5 milyon euro bağış yaptı

Bu haber 17 Mayıs 2019 - 23:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haber Abori

Daha öncede yaptığı yardımlarla herkesin takdirini toplayan Juventus’un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, bir kez daha gönülleri fethetti. Ronaldo, Filistin’de iftar sofrası için 1,5 milyon euro bağışladı.

Portekiz basınında yer alan haberlere göre; daha önce de Filistin’e yardımda bulunan 34 yaşındaki futbolcu, bu ramazan ayında da Filistin’i unutmadı. İtalya Serie A ekiplerinden Juventus forması giyen Cristiano Ronaldo, Filistin’de iftar yemekleri için 1,5 milyon euro bağışladı.

Portekiz futbolunun dünyaya sunduğu en önemli futbolcu olarak gösterilen Cristiano Ronaldo, sadece Filistinlilere değil yardıma ihtiyacı olan herkese yardım elini uzatıyor. Ronaldo, “Save the Children”, “Unicef” ve “World Vision” gibi hayır kurumlarının gönüllü elçisi olarak da görev alıyor.

2012’de kazandığı Altın Ayakkabı ödülünün açık arttırmada satılmasına izin vererek elde edilen yaklaşık 1,5 milyon euronun da yine Filistinli çocuklara bağışlanmasını sağladı.

Portekizli yıldız sadece maddi yardımlarla gündeme gelmedi; Real Madrid’de oynadığı dönemde, Filistinli çocuklarla kulübün düzenlendiği organizasyonlara da katıldı. Ronaldo, 2015 yılında Filistinli Haydar Mustafa ile bir araya gelerek hayalini gerçekleştirmesini sağladı.

Filistin’de Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanan evde kardeşi, anne ve babasını kaybeden, 5 yaşındaki Ahmed’le de İspanya’da bir araya geldi.

.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.