Fotoğraftakilerin tamamı öldürüldü « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Fotoğraftakilerin tamamı öldürüldü

Bu haber 30 Temmuz 2021 - 21:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER MERKEZİ

Konya’nın Meram İlçesi’nde bu akşam saatlerinde meydana gelen olayda 7 kişi öldürüldü. İki ay önce 50-60 kişilik bir grup tarafından linç edilerek ağır yaralanan bu kişilerin ikinci kez saldırıya uğradıkları öğrenildi. Ailenin avukatı Abdurrahman Karabulut, “Alçaklar müvekkillerimi katlettiler, defalarca uyardık. Üçü kadın 7 kişiyi katlettiler. İlk olaydan sonra 7 kişi tutuklanmış, 5’i tahliye edilmişti. Bu akşamki olaydan iki saat önce öldürülen müvekkillerim can güvenliklerinin olmadığını söylemiş ve tahliye edilenlerin tutuklanması gerektiğini söylemişti” dedi.

7 TUTUKLANMIŞTI

Meram’ın Hasanköy Mahallesi’nde 24 yıldır yaşayan ve Kars nüfusuna kayıtlı olan Dedeoğulları ailesi, bu yılın Mayıs ayında bozkurt işareti yapan 50-60 kişilik bir grubun saldırına uğramış, olayda aile fertlerinin tamamı ağır yaralanmıştı. Olaydan sonra başlatılan soruşturma kapsamında 15 kişi gözaltına alınırken, Ali K., Ayşe K., Yahya Ç., Lütfi K., Şerife Ç. ve Veli K. Adlı kişiler tutuklanmış, 5’i daha sonra tahliye edilmişti.

SORUŞTURMANIN GENİŞLETİLMESİ TALEBİ KABUL GÖRMEMİŞTİ

Ailenin avukatı, soruşturmanın genişletilmesi ve saldırıda yer alan diğer isimlerin de tespit edilerek, “Nitelikli olarak kasten öldürmeye teşebbüs etme”, “Nitelikli kasten yaralama”, “Nitelikli konut dokunulmazlığını ihlal etme” ve “Hakareti tehdit ve kişilerin huzur ve sükutunu bozma” suçlarından tutuklanması talebiyle 17 Haziran’da Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmuş ancak herhangi bir sonuç alınmamıştı.

AİLEYE İKİNCİ SALDIRI

Adli süreç bu şekilde devam ederken bugün Dedeoğulları ailesine ikinci bir saldırı yapıldı.

Alınan bilgiye göre olay, saat 18.50 sıralarında Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak’ta meydana geldi. Çevredekilerin ihbarı ile olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Evde çıkan yangın söndürülürken ev içinde silahla vurularak öldürülmüş olarak Yaşar Dedeoğlu, Barış Dedeoğlu, Serpil Dedeoğlu, Serap Dedeoğlu, İpek Dedeoğlu, Metin Dedeoğlu ve Sibel Dedeoğlu’nun cesetleri bulundu.

ERKEN KESKİN: AİLE FERTLERİ KORKUYORUZ DEMİŞTİ

Twitter hesabından açıklama yapan İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, şunları söyledi: “Konya Meram’da 12 temmuzda saldırıya uğrayan aile. Tutuklular tahliye edilmiş ve kendileri hakkında ‘koruma kararı’ verilmişti. İşte, onlar daha önce saldırdıkları aileyi katletmişler. İHD olarak olayın takibindeydik. Çok üzgünüz. Ailenin genç ferdi, ‘abla biz çok korkuyoruz’ demişti.”

AVUKAT KATABULUT: ALÇAKLAR, MÜVEKKİLLERİMİ KATLETTİLER

Ailenin avukat olan Abdurrahman Karabulut, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Alçaklar müvekkillerimi katlettiler, defalarca uyardık. Üçü kadın 7 kişiyi katlettiler” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.