Eğil Belediyesi, atık malzemelerden hayvanlara barınak yaptı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Eğil Belediyesi, atık malzemelerden hayvanlara barınak yaptı

Bu haber 04 Ocak 2021 - 1:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır’ın turistik ilçesi Eğil olan Eğil’de, kamu kurumlarından toplanan atık malzemelerden sokak hayvanları için kışlık barınak yapıldı.

Eğil Belediyesine bağlı ekipler, kamu kurumlarından topladıkları plastik malzeme, eski mobilya ve tahta parçalarıyla sokak hayvanları için kışlık barınak hazırladı. Ekipler tarafından 1 metrekare büyüklüğünde yapılan ve branda ile güçlendirilen barınaklara mama da bırakıldı. Hayvan barınakları, ilçeye bağlı mahallelerde sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu yerlere yerleştirildi.

Eğil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İdris Arslan, hayvan dostu bir belediye olduklarını ifade ederek, “Şu an kış ayındayız ve can dostlarımız sokaklarda üşüyor. Biz de bunun önüne geçmek için tamamı geri dönüşüm malzemelerden olan barınaklar yaptık. İçlerini mama doldurarak sokak hayvanlarının yoğun olduğu alanlara yerleştirdik. Hayvan dostlarımız kış aylarında sıcak bir yuva sahibi olsunlar istedik. Vatandaşlarımızdan ricamız şudur. Kış ayındayız, sokak hayvanları da bizimle bu yaşamı paylaşan canlılar, onları koruyup, sahip çıkalım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.