DTSO’dan Amed Şehir Tiyatrosu’na anlamlı destek          « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

DTSO’dan Amed Şehir Tiyatrosu’na anlamlı destek         

Bu haber 22 Kasım 2020 - 18:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), kentteki kültür ve sanat çalışmalarına destek amacıyla Amed Şehir Tiyatrosu’nun “Hema Hema Jin Elizabeth” oyunu için sahne kapattı.

Amed Şehir Tiyatrosu tarafından İtalyan yazar Dario Fo’nun “Neredeyse Kadın: Elizabeth” adlı eserinin Kürtçe sergilendiği “Hema Hema Jin Elizabeth” adlı oyunu, DTSO Meclisi, DTSO Kadın Meclisi, DİSAD ve GÜNTİAD’a özel gösterimi yapıldı. Berfin Emektar’ın yönetmenliğini yaptığı oyun koronavirüs tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde sergilendi.

Tiyatro oyunun ardından DTSO Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Pandemi nedeniyle tiyatro gibi kültür sanat faaliyetlerinin ve bunları icra eden sanatçıların etkilendikleri bu zor dönemde, hem destek olmak hem de tiyatro alanında salt Diyarbakır değil Türkiye genelinde tanınan ve önemli çalışmalara imza atmış Kürtçe tiyatro oyunları sergileyenlere Oda olarak destek vermek istedik. Yerelde kültür sanat alanında çok dilli çok kültürlü dokudan beslenerek faaliyet gösteren yerel girişimlerin desteklenmesinin kent kültürünün korunması ve sürdürülmesi açısından da oldukça önemlidir” denildi.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, DİSİAD Başkanı Burç Baysal ve GÜNTİAD Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Turan tiyatro oyununun ardından oyunculara çiçek takdim ederek, tebrik etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.