DTSO ve OSB’den örnek davranış; Kentin kalkınması için ortak toplantı yaptılar « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

DTSO ve OSB’den örnek davranış; Kentin kalkınması için ortak toplantı yaptılar

Bu haber 28 Ocak 2021 - 15:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Üyeleri ile Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri, ortak toplantı düzenledi. OSB Konferans salonunda düzenlenen ortak toplantıda, kent sanayisi için önemli gündem maddeleri masaya yatıralarak, değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıda, OSB’de yapılan Arıtma Tesisi’nin son durumu değerlendirilerek, tesisin 2021 yılında tam faal hale gelmesi için gerekli çalışmaların yürütülmesi kararı alındı. OSB yatırımları kapsamında yapılacak bütün TKDK projelerinin kabulü noktasında DTSO ve OSB işbirliğinde gerekli girişimlerin yapılması ve bu konuda gerekli faaliyetlerin yürütüleceği belirtilerek, konuya ilişkin yatırımcıları bilgilendirme çalışmalarının başlatılacağı belirtildi.

2021 yılında kurulacak DTSO Erbil Temsilciliği’nde, OSB yönetimi ile ortak çalışmalar yürütülmesine, kentte ihracat yapan ve ihracat potansiyeli bulunan üyelere Erbil Temsilciliği ile gerekli desteğin sunularak, kent ekonomisi ve ihracatına katkı sunulması kararı alındı.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleri ile OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan ve Yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, OSB 5. Etap çalışmaları için de fikir alışverişinde bulunularak, kentin yatırım alt yapısının gecikme olmaksızın planlanması konusunda fikir birliği sağlandı.

Toplantıya OSBÜK’ün Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Özdoğan, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Gülşen Duran, TSO Saymanı Nesih Aktepe, TSO Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Nevin İl, Abdurrahman Aslan ve Remzi Öcal da katıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN