DTSO ve DTB’den ortak şirket kararı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

DTSO ve DTB’den ortak şirket kararı

Bu haber 11 Ekim 2021 - 19:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Oda/Borsa müşterek toplantısının 7’ncisi gerçekleştirildi. Toplantıda Oda ve Borsanın müşterek çalışmalarıyla kentte yapılabilecek projeler ile planlanan çalışmalar karara bağlandı.

Toplantıya Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Oda/Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreterleri katıldı.

Diyarbakır Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, kentin ve üyelerinin gelişimi için  ortak çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Yeşil, “Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Oda ve Borsa olarak ilimizde Kovid-19 salgınının ticari hayata etkilerini hep birlikte asgariye indirmek için çalışmalarımızı sürdürdük. Birlikte düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Oda/Borsa Müşterek toplantılarımızda almış olduğumuz kararlar ile atacağımız adımlarla normalleşme sürecinde ilimiz, üyelerimiz ve Diyarbakır iş camiamız için faydalı olacağımıza inanıyorum. Bu nedenle burada alınacak kararların şimdiden ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise Oda ve borsanın birlikteliğinin, geçmişten gelen bir kültür olduğunu dile getirdi. Kaya, “Diyarbakır’da bir sivil toplum birlikteliği var, bu birliktelik kamu çalışmalarını da tetikliyor” dedi.

Kaya, Lojistik Merkez çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade ederek, bu alanda özellikle pamuk Lisanslı Depoculuk kurulmasına yönelik Oda ve Borsa olarak ortak şirket kurulacağını belirtti.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN