DTSO Kadın Meclisi’nde bayrak devri « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

DTSO Kadın Meclisi’nde bayrak devri

Bu haber 20 Ağustos 2020 - 16:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın 48 kişilik Kadın Meclisi’nin yeni dönem sözcüsü belli oldu. Sevim Vural’ın yerine Seda Berekatoğlu sözcü olarak seçildi.

Sevim Vural.

Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk iş Kadın Meclisi bir yılını doldurdu. Kadınların yatay örgütlenme ve çoklu temisiliyet esası üzerinden kurulan DTSO Kadın Meclisi’nin ilk dönem sözcüsü Sevim Vural olmuştu. Bir yılı dolan Vural’ın yerine Berekatoğlu seçildi. Ayrıca iki başkan yardımcısı da değişti. Başkanlık yarışı yerine dönüşümlü sözcülükle işbirliği ve dayanışmayı öne çıkaran Kadın Meclisi, geçtiğimiz yıl Sevim Vural’ı dönem sözcüsü olarak seçmişti.

Seda Berekatoğlu.

Tigris’e konuşan Berekatoğlu, “Kadın Meclisi Tüzüğü gereği her yıl Sözcülük değiştirilerek Yönetim Kurulu içinden seçimle yeni sözcü belirlenmektedir. Kadın Meclisi Yönetim Kurulu kendi içinde yaptığı seçim sonucunda oy birliği ile beni seçti. Arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

PAZARTESİ GÜNÜ KAMUOYUNA AÇIKLANACAK

DTSO Kadın Meclisi, 24 Ağustos’ta yapacağı basın açıklamasıyla bir yıllık faaliyet raporunu açıklayıp, görev değişimini kamuoyuna deklere edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.