DTSO Başkanı Kaya: Şirketlerin vergi denetim incelemeleri ertelensin « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

DTSO Başkanı Kaya: Şirketlerin vergi denetim incelemeleri ertelensin

Bu haber 24 Mart 2021 - 14:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na açık çağrı yaparak, şirketlerin vergi denetim incelemelerinin ertelenmesini istedi.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi: “Son yıllarda dünya genelinde yaşanan ekonomik daralma ve ardından başlayan Pandemi ile iş camiası çok büyük bir kriz ile karşı karşıya kaldı. Bir yılı aşkın bir süredir devam eden pandemi ile mücadele tedbirleri bütün iş camiasının derinden etkilemeye devam etmektedir. İşletmelerin pandemiden kaynaklı ekonomik sıkıntılarına çözüm olmak amacıyla Kısa Çalışma Ödeneği, Vergi, SGK ve diğer kredi borçlarının ertelenmesi gibi devlet destekleri sağlanarak işverenlere nefes aldırılmıştır. Ancak uzayan pandemi süreci ve artan maddi sıkıntılarla birlikte yeni kamusal desteklere olan talepler de artmaktadır.

Tam da bu dönemde Vergi Denetim Kurulunca ilimizde incelemeler başlatılmıştır. Muhakkak ki bu tür incelemeler kayıt dışılığın giderilmesi ve Vergi Usulü açısından yapılması gereken uygulamalardır. Ancak pandeminin bu kadar yoğun arttığı bir dönemde bu incelemelerin moral ve motivasyonu daha çok kırmaktadır. Bu nedenledir ki; Vergi Denetleme Kurulu tarafından başlatılan bu incelemelerin ileri bir tarihe ertelenmesini arz ve talep ediyoruz.”

 

 

ısparta escort bayan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.