Diyarbakır’da para dağıtan dişi Robin Hood kim? « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Diyarbakır’da para dağıtan dişi Robin Hood kim?

Bu haber 03 Nisan 2020 - 17:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

VEYSİ POLAT/ABORİ

Türkiye’nin birçok ilinde ortaya çıkarak vatandaşlara yardım eden gizemli hayırsevere bir yenisi daha eklendi. Son olarak Diyarbakır’da iki ay önce ortaya çıkan ‘Robin Hood’, merkez Yenişehir İlçesi’ne bağlı Fiskaya Mahallesi’ndeki Mehmet Kızılhan isimli bakkala uğrayarak vatandaşların 12 bin 500 liralık borç defterini silmişti.

OFİS SEMTİNDE GİZEMLİ BİR KADIN PARA DAĞITTI

Son olarak geçen hafta bu kez hayırsever bir kadın ortaya çıktı. Aracıyla Ofis Gevran Caddesi’nde geçerken aşağı inen gizemli kadın, koronavirüs salgınına karşı yapılan “Evde Kal” çağrılarına rağmen çalışmak zorunda olan işportacılara bir zarf içerisinde para verdi. Daha sonra kentin varoş semtlerine giden aynı kadın gıda kolilerini kapılara bıraktı ve daha sonra bölgeden uzaklaştı.

Yenişehir’de seyyar satıcılık yapan Necdet Adem, “Kadın arabasından indi, aracının bagajında gıda malzemeleri vardı. Dağıttı, biz de aldık. Kimine para kimine gıda yardımında bulunmuş. Burada bir kapıcıya bin lira nakit para verdi, gördük. Kimine arka sokakta peynir dağıtmış, para dağıtmış. Allah razı olsun. Bu zor günlerde böyle yardımseverlerin çıkması mutlu edici” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.