Diyarbakır’da Çanakkale Anması’nda bir ilk! AK Partililer yürüyüş yaptı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Diyarbakır’da Çanakkale Anması’nda bir ilk! AK Partililer yürüyüş yaptı

Bu haber 18 Mart 2021 - 13:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümü nedeniyle anma programı gerçekleştirdi.

Kentte ilk kez kapsamlı bir anma programı gerçekleştiren AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Av. Muhammet Şerif Aydın, parti üye ve yöneticileri, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve kalabalık bir grup, Ulu Camii’de namaz kılıp, şehitler için Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti. Ulu Camii’de kılınan namazın ardından Dağkapı Meydanı’na kadar “57. Alaya Saygı Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Çanakkale’de din ve vatan uğruna kutlu bir mücadele verildiğini ve iman gücünün küffara karşı galip geldiğini ifade eden AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, Diyarbakır’dan da çok sayıda kahramanın bu savaşta şehadete yürüdüğünün altını çizdi. Aydın, “Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlük içinde din, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı unutulmaz bir kahramanlık destanı olmasının yanı sıra bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadelenin sonucudur. Milletimiz, bu var olma mücadelesinde topuyla, tüfeğiyle ve kanıyla bağımsızlık mücadelesini bayraklaştırmıştır. Çanakkale’de yatan yüzbinlerce şehidimizi yad ederken, şehitlerimize olan şükran borcumuzun ancak dinimize, vatanımıza, bayrağımıza ve milletimizi zafere taşıyan hasletlere her zaman sahip çıkarak ödenebileceğini vurgulamak istiyoruz” dedi.

 

tekirdağ escort

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.