Diyarbakır’da AK Partililerin kavgası karakolda son buldu! « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Diyarbakır’da AK Partililerin kavgası karakolda son buldu!

Bu haber 09 Haziran 2019 - 13:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ ABORİ

Güneydoğu Güncel Gazetesi’nden Ahmet Beşenk’in haberine göre, AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Güzel Kızoğlu ile il yönetim kurulu üyesi Hamdiye Asena arasında çıkan tartışma karakolda son buldu.

Habere göre AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın Diyarbakır ziyareti olaylı geçti. Yıldırım, il binasına girişinin ardından içeriye sivil toplum kuruluşları dâhil hiçbir vatandaş alınmadı. Bu arada AK Parti il binasına girmek isteyen teşkilatın yürütme biriminde olan Hamdiye Asena içeri girmek isteyince İl Kadın Kolları Başkanı Güzel Kızoğlu’nun içeri alınmaması yönündeki talimatıyla karşılaştı. Zorla da olsa içeri giren Asena, teşkilatın kendisini görmek isteyen oy potansiyeli olan insanları engellediği yönündeki şikâyetini iletti.

AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Güzel Kızoğlu, darp edildiğine dair rapor aldıktan sonra Çarşı Polis Karakolu’na giderek şikayetçi oldu.

Daha sonra da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım ve beraberindekiler Sur esnafını dolaştı. O sırada görgü şahitlerinin beyanına göre İl Kadın Kolları Başkanı Güzel Kızoğlu’nun yönetimde olan Hamdiye Asena’ya küfürlü hakaretler ettiği aktarıldı. Hakaretleri duyan Hamdiye Asena ile Güzel Kızoğlu arasında başlayan sözlü tartışma fiili olarak saçlı başlı kadın kavgasına dönüştü. Olay, daha fazla büyümeden polis tarafından bertaraf edildi. Bu arada Diyarbakır ziyaretini gerçekleştiren Yıldırım’ın korumaları da biranda kendilerini olayın tam merkezinde buldular. Olay sırasında yaralanan Güzel Kızoğlu çarşı karakoluna giderek Hamdiye Asena hakkında şikâyette bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.