Diyarbakır Valisi, tartışma yaratan ucube heykeli savundu: Bebekleri ayırmayın! « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Diyarbakır Valisi, tartışma yaratan ucube heykeli savundu: Bebekleri ayırmayın!

Bu haber 11 Mayıs 2021 - 13:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, belediye tarafından havalimanı yoluna yaptırılan ve tepki gören karpuz heykelinin içindeki bebek figürünü savundu. Karaloğlu, dünyadaki bütün bebeklerin birbirine benzediğini ve bebeklerin mahsun olduğunu belirterek, tartışmanın Diyarbakır’a faydası olduğunu söyledi.

Sosyal medyada hemen hemen her kesim tarafından eleştirilen ve Uzakdoğulu bir bebeğe benzetilen karpuzun içindeki bebek heykeli ile ilgili Karaloğlu, ilk kez konuştu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki üreticilere, 5 bin Diyarbakır karpuzu fidesi dağıtım törenine katılan Karaloğlu, bir gazetecinin konu ile ilgili sorusu üzerine şunları söyledi:

“Ne güzel karpuz tartışılıyor arkadaşlar, bırakın Diyarbakır’da karpuz tartışılsın. Bırakın Diyarbakır’da güzellikler tartışılsın. Diyarbakır’da arzumuz, isteğimiz budur, akşamki tartışmanın Diyarbakır’a zararı yok, faydası var. Eğer gerçek fotoğraflarla beraber karşılaştırırsanız gerçeğe çok uygun olduğunu da görürsünüz. Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizelisi olmaz. Dünyanın bütün bebekleri mahsundur ve birbirlerine benzerler. Ne olur bebekleri de ayırmayın. Yaşı büyük değil, iki tane dişi var, nasıl yaşı büyük olacak?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.