Diyarbakır Valisi, “Kent Bayramlaşması”nı erteledi, maske ve mesafeli mesaj yayınladı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Diyarbakır Valisi, “Kent Bayramlaşması”nı erteledi, maske ve mesafeli mesaj yayınladı

Bu haber 30 Temmuz 2020 - 13:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, daha önce kentte ilk kez Ulu Cami’da yapacağını duyurduğu kitlesel “Kent Bayramlaşması”nı pandemi nedeniyle ertelediğini duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bu yıl bayram sevincimizi birlikte yaşamak ve manevi güzelliklerini paylaşmak üzere, gelenekselleştirmek istediğimiz ‘Diyarbakır Kent Bayramlaşması’ programını düzenleme kararı almış ve sizlerle paylaşmıştık. Pandemi Bilim Kurulu’nun son yaptığı toplantıda aldığı ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca tarafından açıklanan yeni salgın tedbirleri gereğince; planlamış olduğumuz Kent Bayramlaşması programını, bir sonraki bayramda başlatmak üzere erteledik.

Diyarbakırlılar olarak yeni tedbirlere titizlikle uyacağız. Elbette, her şeyin başı sağlık. Hepimizin sağlığı için dostlarımızla, sevdiklerimizle, akrabalarımızla aramızdaki mesafeyi koruyacağız ve uzaktan bayramlaşacağız. Bayram sevincimizi uzaktan ama gönülden paylaşacağız.

Lütfen:
1- 65 yaş üstü büyüklerimiz, kronik hastalığı olanlar bayram namazına gitmesinler,
2- Mezarlık ziyaretlerimizi bayram sonrasına erteleyelim,
3- Mümkün olduğunca yüz yüze değil, telefonla bayramlaşalım,
4- Toplu Kurban yemeklerimizi önümüzdeki yıla erteleyelim,
5- İhtiyaç sahiplerine et dağıtırken maske ve mesafe kuralını ihmal etmeyelim.

Tedbirlere titizlikle uyalım, bayram sevincimiz hüzne dönmesin.

Diyarbakırlı bütün hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; şehrimiz, ülkemiz ve dünyaya hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz” dedi.

Valilik, ayrıca bilbordlara astığı ilanda da maske ve 1.5 metrelik sosyal mesafe kuralı hatırlatması yaptı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.