Diyarbakır seması uçurtmaya doydu! « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Diyarbakır seması uçurtmaya doydu!

Bu haber 13 Haziran 2019 - 1:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

Diyarbakırlı çocuklar, Diyarbakır Büyükşehir ve Sur Belediyesi ev sahipliğinde yapılan “Sur Çocuk Festivali”nde binlerce uçurtmayı gökyüzüne saldı.

Önce Çocuklar Derneği koordinasyonunda “Gelin çocukların kahkahalarında buluşalım!” sloganıyla düzenlenen “Sur Çocuk Festivali”, bini aşkın çocuğun katıldığı Uçurtma Şenliği ile sona erdi. Sur İlçesi Kırklar Dağı’nda düzenlenen şenliğe Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Sur Belediyesi Eşbaşkanı Filiz Buluttekin, Önce Çocuklar Derneği Başkanı Cevahir Sadak Düzgün, HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz, festival destekçisi kurum temsilcileri ve bine yakın çocuk aileleriyle birlikte katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan bin uçurtmayı uçuran çocuklar gökyüzünde rengarenk görüntüler oluşturdu. Eğlenceli anlar yaşayan çocuklara katılan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, “Uzun bir zamandan sonra Sur’un çocukları bir araya geldiler. Sözlerini söylediler, oyunlarını oynadılar, müzikle güzelleştirdiler ama daha fazlası umutlarını büyüttüler, şarkılarını güçlü bir sesle söylediler. Bugün buraya geldiler. Hepsi, gökyüzünde uçan uçurtmalar kadar özgür, hepsi onlar kadar şen. Böyle bir mutluluğu yaşatan bu festivalin düzenlenmesinde katkısı olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çocuklar daima umudun, iyiliğin sağlığın, güzelliğin olduğu bir ortamda yaşasınlar, barış içinde yaşasınlar ve uçurtmalar özgür olsun” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.