Diyarbakır, “Mezopotamya Kitap Fuarı”na hazırlanıyor « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Diyarbakır, “Mezopotamya Kitap Fuarı”na hazırlanıyor

Bu haber 18 Ağustos 2021 - 16:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Fuarcılık A.Ş. (DİFAŞ) ve ALZ Grup ortaklığında Diyarbakır’da 2-10 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek “Mezopotamya Kitap Fuarı”nın startı verildi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda, “Mezopotamya” markasıyla bu yıl ilki düzenlenecek fuarda çok dilli ve çok kültürlü bir katılımın esas alınması, yurt içi ve yurtdışından fuara katılım sağlayacak olan yayıncılara gerekli lojistik desteklerin sunulması, pandemi yayılımına karşı gerekli tedbirlerin alınması gibi detaylar görüşüldü.

Kitap fuarına şimdiden hem yurt içinden, hem de IKBY, İran ve diğer komşu ülkelerden yoğun bir ilginin olduğuna işaret eden Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, “Fuarın en iyi şekilde organizasyonu için kentteki bütün kurum ve kuruluşların içinde yer alacağı bir yapılanmayla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bunun için hem Diyarbakır’daki, hem de Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet yürüten yayın kuruluşları ile sürekli iletişim halindeyiz. Danışma Kurulumuzu da bu paralelde oluşturmuş bulunuyoruz. Kentimizin bütün bileşenlerinden aldığımız güçle fuarımızı en yüksek katılımla ve büyük bir başarıyla tamamlayacağımızdan şüphemiz yok” dedi.

Toplantıda, aşı olmayanların fuara alınmaması kararı da alındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.