Çınar Belediyesi, Karacadağ yollarını yeniliyor « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Çınar Belediyesi, Karacadağ yollarını yeniliyor

Bu haber 18 Ekim 2021 - 18:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Çalışmalar Belediye Başkanı Bedri Kaya ve Fen İşleri Müdürlüğü ile birlikte oluşturulan planlamaya göre yapılıyor. Vatandaşların yaşadığı yol sorunu çözüme kavuşturulurken diğer yandan kırsal mahallerde biriken hayvan gübresi de toplanarak çevre temizliği sağlanıyor.
Belediye Karacadağ bölgesinde yol çalışmalarını tamamladıktan sonra ova bölgesinde yol çalışmalarını başlattı. Bu kapsamda Aşağıkonak, Demirölçek, Yaprakbaşı (Barê) Düzova (Qerhêta) Çukurbaşı, İncirtepe, Acıkuyu, Töşönü, Kutluk, Şekerören, Çaybaşı, Kutluk mahallelerinde yol çalışmaları tamamlanırken, çalışmalar Hasköy Mahallesi’nde devam ediyor.


Çalışmalarda 10 kamyon, bir kepçe, silindir, greyder, loder ve arazöz araçları kullanılırken, ulaşıma elverişli olmayan yollarda stabilize çalışmasının ardından alt temel malzeme ile serme, sulama, sıkıştırma çalışmaları yapılıyor. Yol çalışmalarında, toplamda 80 bin ton malzeme serimi yapılacak. Çalışmaları yerinde denetleyen Belediye Başkanı Bedri Kaya, Fen İşleri Müdürü Ramazan Kaya’dan çalışmalara dair bilgi aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.