CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan şok iddia! « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan şok iddia!

Bu haber 07 Eylül 2019 - 12:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Katar’la yapılan tank anlaşmasının kamuoyundan gizlendiğini iddia ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrı yaptı.

Aydın’da Kurtuluş Günü programında konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Kalktılar tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çektiler. Hadi fabrikaları sattın, ya bir devlet kendi silah fabrikasını başka bir orduya verirler mi? Yok dediler öyle bir şey. Resmi Gazete’yi gösterdim, bir şey diyemediler. İkinci bir kararname daha var, onu gizliyorlar. Katar ordusuna verdiler. Şimdi Erdoğan’dan rica ediyorum, imzaladığın ikinci kararı da Resmi Gazete’de yayınla. Çünkü o tank palet fabrikası bu milletin vergileriyle kuruldu. Neden gizliyorsunuz milletten?

Hiçbir zaman harcanan her kuruşun hesabını vermekten vazgeçmeyeceğiz. Vatandaştan para alıyorsan aldığın parayı kuruşu kuruşuna açıklayacaksın. Bizim inancımızda israf haramdır, eğer birilerini zengin etmek için vatandaşın ödediği vergiyi alıp bir çıkar grubuna aktarırsanız orada sorun var demektir. İstanbul’da Yenikapı’da binlerce araç. Bu paralar kime gidiyordu? Bütün bunları yeri geldiğinde açıklayacağız.”

Bir siyasi patinin genel başkanı cumhurbaşkanı olamaz. Bir cumhurbaşkanı seçildikten sonra bir kişi parlamentoda namusu ve şerefi üzerine ant içiyor. 600 milletvekilinin gözü önünde bu yemin ediliyor. Ama bugün gördüğümüz tablo başka. Tarafsız bir cumhurbaşkanı yok. Cumhurbaşkanının tarafsız olması lazım. Bunun için gerekiyorsa Anayasa’nın değişmesi lazım. Gelin referandum yapalım.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.