Bülent Arınç’ın “Ne olur okuyun” dediği Devran kitabı: Yaralıların hikayesi « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Bülent Arınç’ın “Ne olur okuyun” dediği Devran kitabı: Yaralıların hikayesi

Bu haber 20 Kasım 2020 - 0:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın Habertürk’te katıldığı programda, tahliyesini istediği HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabından da söz etti.

“Ne olur onu alıp okuyun. Ben korona süreci içinde bunu okudum. Belki Selahattin Demirtaş hakkındaki kanaatinizi değiştirmeyeceksiniz ama ve Kürtler ve Kürtlerin yaşadığı travmalar üzerinde kafanızda çok şeyler değişecek” diyen Arınç, Demirtaş’ın tahliye edilmesi gerektiğini de ifade etti.

4 Kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevi’nde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde kaleme aldığı 14 öyküden oluşan ‘Devran’ isimli ikinci öykü kitabı, 12 Nisan’da 2019 tarihinde İletişim Yayınlanları’ndan çıkmıştı.

131 sayfadan oluşan kitapta, ‘Gün Olur Devran Döner’, ‘Ardiye’, ‘Sultan Reşat’ın Torunu’, ‘Kapkaç’, ‘Direnmek Güzeldir’, ‘Baran’ın Beşiği’, ‘Taş Ocağı’, ‘AVM’, ‘Kobay’ ‘Şeftren’, ‘Aşk Boğar İnsanı’, ‘Dedemin Krallığı’, ‘Yeni Hayat’, ‘İnsan Kalabilmek’ öyküleri yer alıyor.

Kitabını anne ve babasına ithaf eden Demirtaş, Devran’da şu notu düşmüştü: “Şu ana kadar hayatlarının on yedi yılını hapishane, mahkeme kapılarında çocuklarının peşinde geçiren iki koca yürekli emekçiye: Anama ve Babama minnetle…”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.