Buca Cezaevi’nde 65 tutuklunun Covid-19 testi pozitif çıktı « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Buca Cezaevi’nde 65 tutuklunun Covid-19 testi pozitif çıktı

Bu haber 22 Nisan 2020 - 17:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HABER/ABORİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ilk vakanın ardından 64 tutuklu ve hükümlünün daha testinin pozitif çıktığını açıkladı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bir tutuklunun 13 Nisan’da virüs belirtisi taşıdığı gerekçesiyle sevk edildiği sağlık kurumunda yapılan testin pozitif çıkmasının ardından kurumda kapsamlı bir filyasyon çalışmasının yapıldığı belirtildi. Söz konusu tutuklu ile teması bulunduğu tespit edilenlerden 64 tutuklu ve hükümlünün Covid-19 testinin pozitif çıktığı ifade edilen açıklamada, şunlar belirtildi:

“Toplamda 65 tutuklu ve hükümlünün hastanelerdeki tedavileri devam etmektedir. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören kalp hastası 70 yaşındaki bir hükümlü, sağlık durumunun iyiye gitmesi üzerine servise çıkarılmıştır. Bütün tutuklu ve hükümlülerin genel sağlık durumu iyidir. İzmir Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kovid-19 virüsü salgınına karşı hijyen ve izolasyon dahil tüm tedbirlerin en üst düzeyde alınmasına devam edilmektedir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.