BU UTANÇ DİYARBAKIR VEKİLLERİNE YETER! Diyarbakır’daki skandalın hesabını Kayseri milletvekili sordu… « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

BU UTANÇ DİYARBAKIR VEKİLLERİNE YETER! Diyarbakır’daki skandalın hesabını Kayseri milletvekili sordu…

Bu haber 23 Mart 2021 - 21:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

VEYSİ POLAT

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Diyarbakır’ı HDP ve AK Parti’den 12 vekil temsil ederken, kentte büyük tartışmalara neden olan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Şehrimiz Diyarbakır” kitabındaki skandal ifadeleri İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TBMM gündemine taşıdı.

2018 seçimlerinde HDP’den 9 vekil seçilmiş, 2’si daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. AK Parti’nin ise kentte üç vekil temsiliyeti bulunuyor.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili, Genel İdare Kurulu Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Dursun Ataş, skandal kitapçık hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması için soru önergesi verdi.  Aktaş, önergesinde şu ifadeleri kullandı:

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu belgesi çerçevesinde bölge illerindeki ilkokullarda okutulmak üzere hazırlanan şehir tanıtım kitaplarında skandal ifadelere yer verilmiştir. “Şehrimiz Diyarbakır’ kitabında şehrin riskleri adı bölümde “Şiddet, Madde bağımlığı ve cinsel istismar” ifadelerine yer vermesi kabul edilemezdir. Sorumlular hakkında da işlem başlatıldığı yönlünde bịr bilgi kamuoyuna verilmemiştir. Hem ilkokul öğrencisi çocuklarımızın ahlaki gelişimi açısından hem de Diyarbakırlı vatandaşlarımız açısından söz konusu ifadeler kabul edilemezdir.

Bu bilgiler ışığında;

1- Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu belgesi çerçevesinde bölge illerindeki ilkokullarda okutulmak üzere hazırlanan Diyarbakır şehir tanıtım kitabında yer alan skandal ifadeler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır!

2- Bu doğrultuda hazırlanan diğer kitaplarda da benzer ifadeler bulunmakta mıdır?

3- Milli Eğitim Bakanı Diyarbakırlı vatandaşlarımızdan özür dileyecek midir?

4- Bu kitaplar denetimini yapan yetkililer bulunmakta mıdır? Bulunmaktaysa bu İfadeleri tespit edip düzelttirmemeleri nedeniyle işlem yapılacak mıdır?”

kırşehir escort

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.