Bölge’de intiharlar da duyarsızlık da devam ediyor « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

Bölge’de intiharlar da duyarsızlık da devam ediyor

Bu haber 16 Mayıs 2021 - 23:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır ve Şanlıurfa, peş peşe yaşanan intiharlarla gündemde. Şanlıurfa’da üçü bu hafta olmak üzere son altı ayda tam 12 kişi intihar etti.

Diyarbakır’daki tablo da pek farklı değil. Kente 80 kilometre uzaklıktaki Silvan İlçesi, en çok intiharların yaşandığı yer. Ekim 2020-Mayıs 2021 tarihleri arasında Zehra Eken (18), Bilal Yalçın (17), İmam Kılıç (18), M.İ.A (18), Dindar Gür (26), Yusuf Uyanık (28), Ferhat Yavuz (18), Şaban Simpil (20), Ozan Tanış (30), Ronayi Çerkezoğlu (17) ve Süleyman Hasoğlu (26) adlı kişiler olmak üzere toplam 12 kişi intihar etti.

Kent merkezinde de şubat ayında polis memuru E.Ş, Bismil İlçesi’nde Ramazan Yalçınkaya (30), Sur’da nisan ayında Ramazan Ünal, Bağlar’da İbrahim Özmal (28) ve Kayapınar’da Şehmus Turfan (23), kendini asarak yaşamına son vermişti. Mayıs ayında evinin üçüncü katından atlayan 31 yaşındaki E.Y de ağır yaralanmıştı.

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde ise son bir haftada üç intihar vakası yaşandı. Geçim sıkıntısı çeken M. T., İ. D ve ismini öğrenemediğimiz bir kişi yaşamına son verdi.

İntiharlar peş peşe yaşanırken merkezi ve yerel yöneticiler ile STK’ların sessizliği de sürüyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.